Leden 2016

In All My Years- 2.kapitola

28. ledna 2016 v 20:07 | Any
Ahojte :) přináším teprve druhou kapitolku této povídky na pár Elejah :) Přeji příjemné a ničím nerušené čtení :)
Budu moc ráda za jakékoliv povzbudivé komentáře :)
Anet :)
Kapitola druhá: Elijah, Kol, Finn a Rebekah

Damon Elijaha bleskově přitlačil vlastním tělem na venkovní stěnu. Za pouhou sekundu se mu podařilo ubránit a pevně sevřít Damona pod krkem.

"Jsem o víc než 800 let starší než ty, Damone. Musel bys být úplný idiot, kdybys chtěl bojovat se mnou." Pustil Damonovo krk a ten klopýtal směrem k nám. Ric ho stačil zachytit ještě, než upadl.

"Co tady sakra děláš?" Vyštěkla jsem na něj.
"Vím, že jsi naštvaná, protože jsem vás zradil a porušil svůj slib. Za to se omlouvám."

Cože? Měl by toho přeci udělat mnohem víc, než pouhou "omluvu." Vždyť jeho vinou je Klaus naživu. Kdyby ho nezachránil v posledné vteřině, Bonnie ho mohla zabít a bylo by po všem. A Klaus by mi nikdy neodvedl Stefana.

Fourier's Flaw- 5.kapitola 2/2

24. ledna 2016 v 12:32 | Any
Ahojte! :) Tak konečně přidávám pátou kapitolku! :)
Doufám, že se bude líbit :)
Prosím zanechte popřípadě nějaké komentík, abych věděla, že se vyplatí pokračovat v překladu :)
Přeji příjemné čtení :)
"Překvapuje mě, že tu dnes není víc prefektů hlídkujících na chodbách," zašeptal Peter. Dotkl se hrušky na portrétu a čekal až se otevře.

"Mě zase překvapuje, že víš o vstupu do kuchyně," usmála se. Peter pokrčil rameny, "Jake mi o něm řekl. Objevil ho, když chodil do čtvrtého ročníku. Nechtěl, aby jeho malý bráška trpěl hlady." Peter vždy mluvil o svém bratrovi, že bylo hned jasné, jak moc k němu vzhlížel.

"A jak se má Jake? Dostal tu práci na ministerstvu?" Zajímala se, když pustil její ruku a otevřel jí dveře.

"Pracuje jako stážista," řekl a zavřel za sebou dveře, "je smutnej. Ministerstvo nemá žádnou příležitost, ale když vydrží na stáži, tak určitě nějakou práci dostane."

"To musí být příšerný," řekla smutně. Jeden z domácích skřítků přišel k nim, Peter ho požádal o pizzu a zmrzlinu ještě předtím, než se ho mohl zeptat, co chce. Rychle se otočil a pospíchal pro jídlo.

"Jsem v pořádku, opravdu," usmál se Peter, "to znamená, že Jake musí žít doma, což znamená, že tam bude během přestávek."

"To je skvělý," usmála se, "ale nepřijde ti to sobecký?"

Fourier's Flaw- 5.kapitola 1/2

24. ledna 2016 v 12:28 | Any
Úterý, 11.10.1944
Hermiona opatrně procházela Bradavickými chodbami, každou minutu si kontrolovala své hodinky, jestli náhodou nejde pozdě.
Jako každé úterý se měla sejít s Harrym, Ronem a Ginny v místnosti nejvyšší potřeby. Samozřejmě kvůli spoustě studentů okolo měla problém se dostat na místo, aniž by jí někdo viděl.

Dozvěděla se, že Nebelvír pořádá každý rok 11.října párty. Bylo jedno, v jaký den to je, protože záleželo jen na datu. V celých Bradavicích byli pouze dva lidé, kteří neviděli žádný rozumný důvod pro takovéhle oslavy. Jeden z nich byl Zmijozel a druhá byla právě Grindelwaldova dcera.

Když jí Hannah řekla, že na párty se oslavuje Zmijozelův odchod z Bradavic, nedokázala zabránit smíchu. Díky tomuhle tvrzení bylo jasné, že Nebelvír chce mít pouze důvod k uspořádání párty.

Ředitel Dippet to s ní a Tomem projednal celou situaci před necelým týdnem a dospěli k závěru, že učitelé budou lepší dozor na té párty.
Jak sám s úsměvem řekl, "pravděpodobně si párty budete chtít užít podle sebe."

Docela byla překvapená, že byla tehdy schopná si jednu noc vzít volno od hlídkování. Raději by teď hlídkovala a mohla by se vytratit, aniž by jí někdo kontroloval, než se ukrývat ve stínech před učiteli.
Viděla, jak se kolem ní mihnul stín profesora Brumbála. Pomalu zavřela své oči, aby se snadněji uklidnila. Věděla, že přes tohle poschodí bude nejtěžší se dostat, poněvadž párty byla ve Velké síni.
Nechápala, proč nebelvírští nemohli použít svou věž, protože vždycky všechny párty se odehrávaly právě tam.