Always and Forever- 2.kapitola

24. března 2016 v 16:07 | Any
Ahojte! :) Tak konečně přidávám druhou kapitolu této povídky! :) Budu moc ráda za každý komentík! :) :3
2.kapitola- Plán
Elijah.

S Damonem jsme si vyměnili nechápavé pohledy. Naposledy, když jsme se potkali s tímhle mužem, tak to skončilo zradou. Byli jsme domluvení, že zabijeme Klause a i by to vyšlo, kdyby nás nečekaně nepodrazil.

Elijah nahodil svůj neodolatelný úsměv. Jak ještě po tom všem může mít tu drzost se usmívat?

"Mohu dál?" Zeptal se až s předstíranou slušností. Damon nasadil svůj nasupený pohled. "Ach ano, připouštím, už jednou jsem vás zradil." Najednou se ne mě pronikavě podíval. "Ale ty bys to snad pro svou rodinu neudělala? Já si vždycky vyberu dobro své rodiny. Bohužel jsem díky tomu opět naletěl těm Niklausovým povídačkám. Podvedl mě jak je pro něho typické. Jediné co chci je získat své sourozence a skoncovat s ním."

"Počkat, takže ty si sem jen tak příjdeš a naznačíš nám, že chceš zabít Klause?" Zamračil se Damon. "Kde už jsem tohle jenom slyšel? No jasně! Přesně tohle si tenkrát říkal taky, předtím než si nás zradil. Jen těžko ti znovu naletíme."

Elijah zakroutil hlavou. "Nic jiného vám ale nezbyde. Máme společný cíl a tim je zabití Niklause. A upřímně, pochybuji, že byste ho vy kdy mohli zabít bez mé pomoci."


"To se ještě uvidí," pronesl Damon přes zaťaté zuby. Byl zase rudý od vzteku. Po chvíli už se neudržel a ohnal se po Elijahovi. Ani ne za sekundu Damon skončil přilepený u zdi a Elijah ho svíral pevně pod krkem.

"Jsem skoro o tisíc let starší, ty tupče," zašeptal klidně. Všimla jsem si, že se Damon začíná dusit. "Jsem mnohem silnější než ty."

"Nech ho," vložila jsem se do toho po chvíli. Elijah ho konečně pustil a Damon se z posledních sil odplazil k Ricovi, který ho přidržel, aby se úplně nezhroutil.

"My to bereme. Souhlasíme s tím tvým návrhem. Budeme spolupracovat," rozhodla jsem. Elijahovi se na tváři objevil triumfální úsměv. Viděla jsem Alaricův nechápavý výraz.

"Eleno, co to děláš, přece nechceš..." Zasýpal Damon z posledního dechu. Přerušila jsem ho. "Nemáme jinou možnost. On má pravdu," ukázala jsem směrem k němu, "vždyť nemáme ani páru, jak někoho jako je Klaus zabít. Nic neztratíme, když mu zkusíme důvěřovat."

"Eleno, posloucháš se vůbec..." Zakroutila jsem hlavou, byla jsem připravená zkusit každou možnost. I když tentokrát tou možností bylo důvěřovat Elijahovi.

"Pojď dál," pokynula jsem ke dveřím. Elijah s úsměvem vešel do obýváku. Damon po mně vrhal vražedné pohledy.

"Tak jaký je tvůj plán?" Zeptala jsem se, když jsem si k nim přisedla. Elijah se zhluboka nadechl, "Vím o zbrani. Jedná se o velmi silnou zbraň." S Ricem jsme si vyměnili toužebné pohledy. "Je v rakvi. Pohřbená společně s mým otcem."

"Počkej, tvým co..." Nechápala jsem.

"Otcem. Náš otec byl lovec upírů. Utíkali jsme před ním stovky let, protože on vlastnil zbraň, se kterou nás lze zabít. Ale před pár lety ho jistá velmi mocná čarodějka zaklela a on tak hnije v rakvi."

Alaric se zájmem sledoval. "Takže když ho vzbudíme, tak jeho zbraň nám pomůže se zbavit Klause jednou provždy? Ale co potom s tím lovcem? Je příliš nebezpečný. Co s ním bude dál?" S Damonem jsme přikývli, tohle nám také dělalo starosti.

Elijah se nedal vyvést z míry. "Poté ho s pomocí mocné čarodějky znovu uspíme. Tu čarodějku samozřejmě nejprve můsíme sehnat.
Jako kdyby hned věděl, na co se chci zeptat, pomyslela jsem si.

Damon si s předstíranou radostí spojil ruce dohromady. "Takže my ti teď uvěříme a nebudeme se obávat, že nás práskneš Klausovi? Stupidní!"

Spěšně jsem se na něj otočila. "Damone poslouchej mě. Momentálně nám nic jiného nezbývá. Chci zachránit Stefana za každou cenu." Pevně jsem ho uchopila za ruku, cítila jsem jak ztuhnul. "Ty přece taky, je to tvůj bratr. Musíme zkusit cokoliv. A pokud to má být důvěřovat Elijahovi, tak ať!"

Elijah se na mě s potěšením podíval, "skvěle! Tak máme dohodu." Přikývla jsem. "A nikomu z vás bych nedoporučoval mě podrazit," jeho oči spočinuly na Damonovi.
Pořád jsem držela jeho ruku. Znovu jsem jí pevně stiskla. "Damone prosím."

"Tak dobře," přikývl nakonec neochotně, "souhlasím."

Elijah spokojeně odešel ke dveřím. Šli jsme se za ním ho vyprovodit. "Brzy se vám ozvu ohledně dalších plánů," znovu se usmál, "tady máte adresu, kde je mé dočasné bydliště." Podal mi malý papírek s elegantním písmem.
"Když budete něco nutně potřebovat, najdete mě právě tady." Přikývla jsem. "Sbohem," řekl nakonec. Před odchodem vzal do ruky mou ruku a políbil mě na její hrot, "sbohem Eleno."
Cítila jsem, jak se mi začínají zahřívat tváře. Proč ten chlap musel být takový gentleman. Všimla jsem si jak Damon zrudl vzteky. Ještě jednou nás obdaroval svým úsměvem a odešel.

"Myslím, že také půjdu," prolomil Damon to trapné ticho. Chtěla jsem ho zastavit, ale než jsem se k tomu odhodlala, prostě zmizel.

Alaric se na mě soucitně podíval, "to nic, nech ho tak. Potřebuje jen čas." Přikývla jsem, věděla jsem, že má pravdu.

Usoudila jsem, že bude nejlepší jít spát. Už je docela pozdě a dneska se stejně už nic nestane. Rozloučila jsem se s Ricem a po náročném dnu jsem rychle usnula.

Ráno jsem musela brzy vstávat, musela jsem opět do školy. O přestávce jsem si šla pro věci potřebné na další hodinu, když jsem po dlouhé době nečekaně někoho zahlédla.

"Bonnie!" Vykřikla jsem a rozběhla se k ní. Pevně jsme se objali. "Kdy jsi přijela?" Vyptávala jsem se šťastně.
"Už včera večer," usmála se. Pomalu jsme se od sebe odtáhli. "A jak si se měla s tátou?"

"Hele upřímně, byla to hrozná nuda. Ani neviš, jak moc jste mi už všichni chyběli." Přikývla jsem. "A co Jeremy?" Zeptala se po chvíli. Můj úsměv okamžitě zmizel. Bonnie hned vycítila, že něco není v pořádku. "Eleno, jak to zvládá?"
Smutně jsem zakroutila hlavou. "Nemám sílu si cokoliv nalhávat. Špatně. Padá do toho úplně stejně, jako tehdy, když umřeli rodiče. Uzavřel se sám do sebe."

Všimla jsem si jejího smutného pohledu. "Ale myslím si, že když tě teď bude mít u sebe, tak to bude určitě lepší," dodala jsem rychle.
Přikývla, ale zrovna šťastněji nevypadala.

"Mohla bys se mnou po škole zajít do Grillu?" Promluvila jsem po chvíli. Vypadala překvapeně, ale přikývla.

"Potřebuju si s vámi o něčem důležitým promluvit," Bonniein obličej se zaplnil zvědavostí. "Budu ráda, když u toho bude i Caroline." Přikývla.

"Dobře Eleno, uvidíme se odpoledne," řekla nakonec. Pousmála jsem se a pak jsme se společně vydaly na naší první hodinu.

Odpoledne jsme všechny tři už seděly v Grillu. Caroline nám s nadšením sdělovala všechny své historky, které se jí přihodily během léta. Bonnie ji sice se zájmem poslouchala, ale věděla jsem, že je zvědavá, co jsem jim vlastně chtěla říct."

Asi po patnácti minutách se Caroline na chvíli zastavila, "a proč si nás sem tedy pozvala, Eleno?" Usmála jsem se a začala vysvětlovat.
"Chtěla jsem vám říct, co nového se stalo."

Caroline šťastně zajiskřilo v očích. "Ach Eleno, jen mi neříkej, že se to zase týká Stefana," řekla Bonnie smutně.
Celé léto jsem jí o něm něco psala. Dobře věděla stejně jako Damon, že ho jen tak nezachráníme a takovýmhle povídáním už vůbec.

"Ale tentokrát už máme plán," začala jsem pomalu, "včera večer se objevil Elijah a..."

"Elijah?" Přerušila mě Caroline. Přikývla jsem. "Přesně ten Elijah, kterým nám měl tehdy pomoct zabít Klause a pak nás všechny zradil a zachránil ho?" Přikývla jsem. Caroline se zamračila, "to si snad ze mě děláš srandu!"

"Ber to tak, že to je jeho bratr. Každý by uvěřil své rodině," pořád mě s pochybami sledovala, "ale Klaus ho tehdy zradil, takže teď..."

"Přišel s dalším plánem na jeho zabití," dořekla za mě. Souhlasně jsem kývla hlavou. "Hele Caroline, já chápu, že je těžký mu znovu věřit, i já to tak cítím. Ale pochop mě, má mého přítele," na chvíli jsem se odmlčela. "Musím zkusit všechno na jeho záchranu."

Bonnie se na mně soucitně podívala, "máš pravdu, nemáme jinou možnost než to vyzkoušet." Dokonce i Caroline souhlasně přikývla.
"Jsem ráda, že to chápete. Jste mé nejlepší kamarádky. Vím, že na vás se vždycky mohu spolehnout. Všimla jsem si, že Bonnie dojetím stéká slza.
"Ale Bonnie, no tak," napomenula jsem jí ze srandy. Přikývla.

"A včas nás informuj, až bude zase něco nového," dodala Caroline. Souhlasila jsem.
Domů jsem dorazila až pozdě odpoledne. Jeremy seděl na gauči a díval se na televizi. Samozřejmě se choval, jako bych tam vůbec nebyla.

"Ahoj," promluvila jsem nakonec.

S otráveným výrazem se na mě podíval. "Ahoj." A dál se věnoval televizi. Rozhodla jsem se ho neotravovat a šla směrem ke schodům.

"Počkej," zastavil mě nečekaně. Třeba konečně dostal chuť si se mnou o všem promluvit. Otočila jsem se.

"Přišel ti sem nějaký vzkaz," řekl bez jakéhokoliv zájmu. Smutně jsem si povzdechla. "Leží tamhle na stole," ukázal za sebe.

Přikývla jsem a šla se tam podívat. Opravdu tam byl. Vzala jsem si ho a odešla s ním do pokoje.

Posadila jsem se na postel a zvědavě si ho prohlédla. Byl to obyčejný vzkaz a stejně byl napsaný tak krasopisně. Celá zvědavá jsem se pustila do čtení.

Milá Eleno,
zjistil jsem nové informace ohledně té čarodějky.
Potřeboval bych si s vámi
o tom promluvit. Budu rád, když informuješ
své přátele a stavíte se na té adrese,
kterou jsem vám včera dal.
Elijah

Pomalu jsem dočetla dopis. Ale to znamená, že už našel tu čarodějku. Pousmála jsem se nad tou myšlenkou, že se zase možná přiblížíme Stefanovi.
Ale Alaric s Damonem už určitě nasávají někde v baru. Má cenu je teď hledat? Vždyť jim všechno co zjistím můžu říct i zítra.
Jo, to bude stačit, pomyslela jsem si. Otevřela jsem skříňku a hned v prvním šuplíku jsem našla adresu, kterou mi Elijah včera dal.
Ještě jednou jsem jí prostudovala a dala si jí do přední kapsy. Vzala jsem si kabelku a seběhla dolů po schodech.

Jeremy na mě samozřejmě překvapeně koukal, "kam jdeš?"

Na chvíli jsem strnula. "Za Caroline," zalhala jsem.

Po chvíli nenuceně přikývl. Proč mu o tom sakra lžu? Ale vždyť na tom vlastně není nic špatnýho. Není teď ve stavu, abych ho tímhle stresovala.
Aspoň myslím, že kdybych mu řekla, že mám v plánu se sama setkat s původním upírem v jeho domě, tak by zrovna dvakrát v klidu nebyl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama