Always and Forever- 8.kapitola

3. června 2016 v 20:52 | Any
Tak další kapitolka! :) Každé hodnocneí potěší. :)
8.kapitola- Sbohem, ať už jsi kdekoliv

Pevně jsem si uvázala vlasy do culíku a zapnula šaty. Rychle jsem si setřela další slzy, které se mi opět hromadily na tvářích. Zhluboka jsem se nadechla a opustila pokoj. Dnes je ten příšerný den, kdy se naposled rozloučím s mou kamarádkou.

Dorazila jsem na místo. Byli tam skoro všichni. Stefan, Damon, Caroline, Jeremy, Alaric, Tyler, Matt a Bonnein táta. Stáli v půlkruhu okolo jejího hrobu. Jediné co mě překvapilo bylo, že jsem nikde neviděla její matku. Spatřila jsem faráře, jak jde směrem k nám.
Zastavil se před hrobem a začal mluvit. "Mílí přátelé," polkl. "Sešli jsme se tady, abychom naposledy vzdali poklonu naší vzorné dceři a úžasné kamarádce, Bonnie Bennetové."


Opět jsem se rozbrečela. Tolik mě bolelo pomyšlení na to všechno. Nemohla jsem se dál soustředit na farářova slova.
Cítila jsem, jak něčí ruka spočinula na mém rameni. Otočila jsem se a spatřila Stefana.

Smutně se na mě podíval. Byla jsem mu za to tak neskutečně vděčná. Pomalu jsem se dotkla jeho ruky. S ním jsem si připadala mnohem silnější. Dokázal mě vždycky podpořit.

"Je tady někdo, kdo by chtěl k zesnulé naposledy promluvit?" Zaslechla jsem se dotázat faráře. Zhluboka jsem se nadechla. "Já," vykoktala jsem.

Farář na mě ukázal. Váhavě jsem opustila Stefana a postavila se vedle hrobu. Teď jsem jim všem viděla dobře do tváří. Caroline plakala a pevně se držela Matta za ruku. Alaric se pokoušel podpořit Jeremyho. Bonnein táta stát vedle a utíral si slzy. Nejvíc vzadu stál Damon. Měl svůj tvrdý výraz, ale poznala jsem, že za tou drsnou slupkou se také skrývá bolest.

"Bonnie byla má kamarádka," promluvila jsem. Všichni okamžitě zpozorněli. "Znaly jsme se už od dětsví, byly jsme si opravdu hodně blízké." Viděla jsem Caroline smutně přikývnout.

"Dokázala mi naslouchat vždycky, když jsem měla nějaký problém. Podpořila mě, pomohla mi. Několikrát se obětovala pro dobro druhých."
Její otec se pokousil pousmát.

"Ale chci, aby si všichni tady uvědomili, že byla neuvěřitelně silná. I ve své poslední chvíli měla naději a jakmile si uvědomila, že umře, smířila se s tím." Zvyšovala jsem nevědomky hlas.

"Byla připravená zemřít. A i přes veškerou bolest zůstala silná." Utřela jsem si u obličeje nedbale další slzu.
"Tohle je pro tebe, Bonnie Bennetová," klekla jsem si a položila růži na její hrob. "Odpočívej v pokoji, přisáhám, že na tebe nikdy nezapomeneme."

Postavila jsem se a vrátila se zpátky ke Stefanovi. Mezitím ostatní začali chodit k jejímu hrobu a pokládat na něj květiny.
Stefan mě obejmul. Cítila jsem opět nějakou podporu. Utřela jsem si další slzy.

Viděla jsem Damona. Stál pořád na tom samém místě. Trochu podivně nás sledoval. Jeho pohled byl zvláštní, naskakovala mi z toho husí kůže.
Otočili jsme se a pomalu odcházeli ze hřbitova. Ještě naposledy jsem se otočila, "sbohem Bonnie," zašeptala jsem.

* * *
25.10.
Milý deníčku,
tak se po dlouhé době opět ozývám. Od smrti Bonnie už uběhl nějaký ten čas, ale pořád je to pro mě ještě čerstvé. Je zvláštní, že kamarádka, která byla takovou dobou součástí mého života tu prostě není, odešla.

Se Stefanem se spolu opět bavíme, alespoň jeho mám zase zpátky. Damon se vrátil ke svému původníu životnímu stylu. Zabíjí nevinné oběti a nechává Stefana, aby to řešil za něj. Je to sice zvláštní, ale i jeho Bonneina smrt prostě nějak zasáhla.

S původními jsme se překvapivě už do kontaktu nedostali.Finn se rozhodl vrátit do New Orleans, nechce s nimin už mít nic společného, to plně chápu.
Ostatní jsou stále v Mystic Falls a pokoušejí se držet při sobě. Pouze Klausovi zatím příliš nedůvěřují, vzhledem k tomu, co udělal, se ani nedivim.
Je zvláštní, že na nás nijak nezaútočil, ani mě nevyužil na výrobu těch jeho hybridů.

Caroline se pro změnu snaží dělat, jako by se nikdy nic nestalo. Dala se na to, co jí baví nejvíc a to je organizování a také pařba na večírcích
Pořád nějaké navštěvuje, bohužel mě většinou nutí jít s ní. Tohle je její způsob, kterým překonává bolest.

"Eleno!" Vykřikla netrpělivě Caroline. Povzdechla jsem si, "počkej chvíli, alespoň dopíšu větu."

Nekompromisně zakroutila hlavou, "vždyť víš, že ta párty začíná už za půl hodiny." Neochotně jsem se zvedla a uklidila deník zpět do šuplíku.

Zamračila jsem se, "a co je to za párty?" Carolininy oči se rozzářily, "je to maškarní ples. Dnešní největší událost v Mystic Falls. Každý ,kdo má alespoň trochu rozumu, tam jde."
S nadějí se na mě podívala.

Její slova mě nepřesvědčila, neměla jsem v žádným případě chuť na nějakou velkou slavnost. Ale také vím, že ikdyž se snaží, aby to tak nevypadalo, tak uvnitř ji to stále bolí.
Přikývla jsem, "dobře, půjdu." Na tváři se jí objevil široký úsměv, "děkuju, Eleno." Také jsem se usmála. Bonnie by byla ráda, kdybychom byly šťastné.

Nedočkavě otevřela mou skříň. "Bohužel už nemáme čas na nakupování, tak tohle musí stačit." Začala vyndavat všechny mé šaty, o kterých jsem kolikrát ani nevěděla, že mám.

Caroline si nakonec vybrala krátké červené s jedním ramínkem. Chtěla jsem si už jedny vzít, ale zastavila mě.
"Ach bože Eleno," řekla nechápavě, "přece si tohle nechceš na sebe vzít."

Překvapeně jsem se na ni podívala, "a proč ne?" Povzdechla si. "Ten tvůj styl je někdy hrozný. Tohle je veliká slavnost a na to se už prostě nehodí," vysvětlovala. Podívala se na šaty, které byly vyndané na posteli.
"Raději ti něco vyberu sama." Neochotně jsem přikývla.

Nespokojeně odhodila několik šatů. Po chvíli se u jedněch zastavila, "to jsou ty pravé!" V ruce držela černé se špagetovými ramínky.
Přikývla jsem a vyzkoušila si je. Byly krátké a možná až příliš obtažené.

"Vypadáš fnatasticky," usmála se. Poté jsem se nalíčila, na Carolininu radu jsem si na rty dala červenouu rtěnku a vlasy vyžehlila, přední prameny sčesala nahoru a stáhla.
I Caroline vypadala fantasticky. Měla natočené vlasy a světle lesklou rtěnku.

"Ale Caroline, říkala jsi, že to je maškarní, a co ty masky?" S klidem se na mě podívala. "I na to jsem myslela," usmála se a vytáhla z tašky černé škrabošky.
"Ty jsi geniální," pousmála jsem se.

Společně jsme šly do budovy, kde se to mělo odehrávat. Caroline vešla dovnitř jako první, já jí pouze následovala. Jakmile jsem byla uvnitř, zděsila jsem se. Byl tam obrovský taneční parket, hrozně moc lidí v maskách a okolo spousta jídla a drinků.

Caroline měla pravdu, tohle je opravdu velkolepá akce. Rozhlédla se někam dozadu. "Omluvíš mě teď prosím, Eleno?" Přikývla jsem.

Caroline se vytratila, uvědomila jsem si, že šla směrem k Tylerovi. Alespoň ona si to tady, pokud to jde, užije. Postavila jsem se ke stolku s jídlem a sledovala ostatní.
Zatím se ještě netancovalo. Asi to teprve nějak oficiálně začne, uvědomila jsem si.

"Jak rád tě tu vidím, má drahá," zaslechla jsem za sebou až příliš známý hlas. "Nikdy bych si nepomyslel, že tu potkám právě tebe." Naskočila mi husí kůže.
"Caroline mě přinutila," vypadlo ze mě. Pomalu jsem se otočila. Nadskočila jsem, když jsem zjistila, jak blízko ode mě stojí.

Usmál se, "Caroline, to by jí bylo podobné." Neuniklo mi, jak při zmíňce o ní se mu rozzářily oči. "Dáš si?" Ukázal na svou skleničku s vínem.

Chvíli jsem váhala, ale nakonec jsem si ji vzala. Během chvíle jsem jí celou vypila. Ušklíbl se.
"Děkuju," řekla jsem nakonec. Přikývl.

"A co tady vlastně děláš ty?" Podívala jsem se na něj nechápavě. "Možná to tak nevypadá, ale jsem člověk, který přímo miluje zábavu."
Rozesmála jsem se, "to je sice pravda, ale všichni víme, že máš rád úplně jiný druh zábavy."

Pokrčil rameny, "možná mě jen znáš příliš málo, Eleno." Zakroutila jsem hlavou, byl z něho šíleně cítit alkohol.
"Myslím, že tě znám až příliš dobře, Klausi."

Slova se ujala z podia Carol Lockwoodová. "Dámy a pánové, jako starostce tohoto města mi připadá to potěšení vás přivítat na dnešním maškarním plese," usmála se, "a jak už je zvykem, započne už dobře známým tradičním tancem."
Ukázala na lid před sebou, "tak vás prosím, najděte si své taneční partnery a pojďde na parket."

"Smím prosit?" Zeptal se Klaus, pomalu se uklonil a natáhl ruku. Usmála jsem se, "je to tradice." Dala jsem svou ruku do té jeho a nechala se odvést přímo na taneční parket, kde už se připravovaly ostatní páry.

Postavili jsme se proti sobě. Ruku obtočil okolo mého pasu. Váhavě jsem tu svojí položila na zadní část jeho krku. Ušklíbl se. Pustila se hudba a my jsme se začali pohybovat do jejího rytmu.

"Jsi dobrá tanečnice," poznamenal Klaus. Usmála jsem se, "děkuju." Ušklíbl se. "Od malička jsem byla školená. Máma odjakživa byla na takovéhle akce. Ale já nikdy."

Rozhlédla jsem se okolo a spatřila Rebeku. Tancovala s Damonem. S Damonem? Copak jsem toho vypila až tak moc? Caroline tancovala s Tylerem, slušelo jim to spolu. Po tom všem co zažila s Mattem si tohle zasloužila.

Přišla na řadu další otočka. Klaus mě chytl za boky, nadzvedl nad sebe a otočil se. Hudba skončila, zrovna když mě držel nad zemí a já se oběma rukama držela okolo jeho krku. Pomalu mě položil na zem, pořád jsem ho držela. Usmála jsem se.
Podíval se mi do očí, "děkuji za tvůj tanec," pousmál se. Poté se uklonil a odešel. Zanechal mě tak samotnou v úplném transu.

Odešla jsem dozadu ke stolkům s jídlem. Vzala jsem si další skleničku. Cítila jsem, jak mě někdo silně chytl za zápěstí. "Au, Damone," vykřikla jsem.
Vypadal naštvaně, asi by nebylo dobrý si s ním teď zahrávat. "Co tu děláš?" Zeptala jsem se.

Zamračil se, "spíš já bych se měl ptát, co tady sakra ty vyvádíš s Klausem?" Usmála jsem se, "tancuju," odpověděla jsem klidně.

"To jsem si všiml!" Vykřikl. Zakroutila jsem hlavou, "tak proč se mě na to potom ptáš?" Obdařila jsem ho tím nejsladším pohledem.

Byl už úplně červený, "protože mám o tebe starost!" Pobaveně jsem zakroutila hlavou. Opět stiskl mou ruku, "pojď, odcházime."
Zakroutila jsem hlavou, "nechce se mi." Stiskl mě pevněji, "au, ubližuješ mi!"

"Tak pojď!" Opakoval. "Ne! Au." Tahal mě dál, "pust mě! To bolí."

"Myslím, že když ti dáma řekne, abys ji pustil, tak bys to tak měl udělat" Otočili jsme se a podívali se až do příliš známeho obličeje. Damon mě alespoň pustil.
"Elijahi," promluvila jsem překvapeně. "Eleno," odpověděl.

"Co je vůbec tobě do toho?" Vyjel na něj Damon. Elijah pobaveně zakroutil hlavou, "no vzhledem k tomu, že ti řekla, že s tebou nechce jít, tak bys to měl respektovat. Jako gentleman to opravdu nemohu sledovat."

Damon se ušklíbl, "spíš nemůžeš sledovat, že se někdo věnuje Eleně. Snad tady, Eleno, nechceš zůstat radši s ním než jít se mnou?" Podíval se na mě překvapeně.

"Chci," odpověděla jsem rozhodně. Damon zakroutil hlavou, "fajn, tak si tu s ním klidně buď. Promiň, že jsem se někdy staral," řekl naštvaně a odešel.
Zvláštní bylo, že jsem byla úplně v klidu, že je pryč. Normálně by mi to jistě vadilo.

Nenapadlo by mě, že tě tady potkám," podívala jsem se na něj. Přikývl. "Nápodobně." Pousmála jsem se.
Podíval se na mě s vážnou tváří, "mrzí mě, co se stalo tvé kamarádce," řekl upřímně.

"Děkuju ti, moc si toho vážím." Spokojeně přikývl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama