Waiting for you- 3.kapitola

11. srpna 2016 v 21:46 | Any
Další kapitolka z této Bamon povídky! :) Těším se na vaše názory na ni. Děkuju za přečtení.


3.kapitola- Je mi to líto, Eleno

"Takže Bonnie tam uvízla sama? V roce 1994?" Zeptala se Caroline asi už potřetí. Damon praštil do stolu. Každý nadskočil. Společně seděli v domu Salvatorových okolo jednoho stolu. Poslouchali, co všechno jim Damon říkal.
Caroline, Enzo, Stefan a Elena.

Ačkoliv Elena na to pořádně ani nedávala pozor. Nohama se dotýkala své hrudi a byla plná smutku. Její přítel, u kterého si myslela alespoň osm měsíců, že je mrtvý, byl zpátky. A byl i úplně zdravý. Ale soustředil se pouze na nalezení Bonnie.

Elena věděla, že by měla být šťastná, protože je Bonnie naživu. Ona i byla, ale Damon ne. Skoro to vypadalo, jako by mu na ní záleželo víc než na Eleně. Elena věděla, že takhle uvažovat je sobecké. Dobře to věděla.
Ale teď chtěla Damona. Chtěla, aby se na ni podíval a promluvil si s ní.


Damon nemohl. Neměl čas. Musel najít Bonnie, potřeboval to. A nesmí přestat, dokud ta malá čarodějka nebude na jeho straně.

"Musíme ho vystopovat. Tohle je on." Damon jim podal tištěný obrázek Kaie z novin, když zabil svou rodinu. Každý z nich si ho prohlédl. Caroline zalapala po dechu.
Damonova hlava sebou škubla a podíval se na bloncku. Její pusa byla otevřená dokořán.

"Co se děje, lásko?" Zeptal se Enzo. Damon si všiml škubnutí ve Stefanovo obličeji, když Enzo promluvil.
Co se to tady sakra stalo za posledních sedm měsíců? Nemohl se na to teď soustředit.

"Co se děje, bloncko?" Zeptal se. Caroline pořád zírala na fotku. "Znám toho chlapa. No né přímo, ale dneska jsem ho viděla ve městě. Vypadal ztraceně. Chtěla jsem mu pomoct, ale praštil mě. Řekl něco, že jsme mu měla zlomit vaz."

"Teď? Do plánu musíme přidat, že jakmile toho zatraceného bastarda vypátráme, tak ho zabijeme," řekl Enzo, jeho hlas byl plný žárlivosti.
Damon by se zasmál, kdyby to byl vtip, ale nebyl.

"Jo, to někdy dělá. Neměli jsme zrovna nejlepší začátek hlavně, když se mě pokusil zabít a dokonce mět i tu drzost požádat Bonnie o pomoc. Samozřejmě to odmítla, ale on na tom trval," zabručel Damon.

Elena se přikrčila. Bonnie. Bonnie. Bonnie.

"Zní jako Damon. Vypadá jako Damon. Je to Damon." Ozval se hlas zezadu. Damonovy oči se rozšířily. Ne, ne, ne.
Pomalu se otočil, viděl muže vejít do místnosti.

"Ricku!" Řekl užasle. Rick se zašklebil a rovněž tak i on. Damon vyskočil ze židle a obmotal ruce okolo svého nejlepšího přítele. Rick se zasmál a také ho obejmul. Damon ho postrádal. Odtáhli se, ale pořád se smáli.

"Nemůžu uvěřit, že jsi to vážně ty," promluvil Rick. Damon se usmál a přikývl.

"Jsem zpátky, kamaráde," řekl Damon. Rick se usmál ještě víc a podíval se ke stolu.

"Co to děláme? Koho chceme zabít?" Zeptal se. Damonovo dobrá nálada zmizela v zapomnění. Celou situaci Rickovi vysvětlil.

"Bonnie je teď uvězněna v jiné časové zoně? A masový vrah jménem Kai se prochází po Mystic Falls?"
Damon si povzdechl, nechtěl to znovu vysvětlovat. Ale udělal to. Udělal to znovu pro Bonnie.

"Chystám se prozkoumat město. Ty musíš zůstat, Damone. Pořád nemáš dostatek síly," řekl Stefan. Než Damon mohl začít protestovat, tak promluvil Enzo.
"Tvůj bratr má pravdu, kamaráde. A tohle mě neuslyšíš říkat často. Nejsi zrovna ve stavu, abys mohl toho bastarda vypátrat." Pokrčil rameny ve své kožené bundě. Caroline si ze stolku vzala klíče od auta a připojila se ke svému příteli. Obmotala ruce okolo jeho trupu. Stefan se napřed podíval na ně dva a pak zase rychle jinam.

Damon je několikrát ještě v duchu proklel. Každý odešel. Každý až na Elenu. Damon se vydal do svého pokoje. Potřeboval si dát sprchu.

Sundal si tričko a pootočil kohoutkem, aby pustit vodu. Ale pak někdo vešel do místnosti. Do jeho koupelny. Damon se otočil. Stála tam Elena a opírala se o dveře. Na kratičkou chvíli se na sebe dívali, dokud se Damon nepodíval jinam.

"Musím se vykoupat, Eleno," promluvil a díval se do země. Elena propukla v nemístný smích. Opatrnými krůčky šla blíž k němu.

"Viděla jsem tě nahého. Viděla jsem každičký kousek tvého těla, Damone," řekla potichu. Snažila se mu zlepšit náladu. Sprcha pořád běžela. Voda bušila na skleněné dveře.

Damon chtěl být s Elenou za posledních osm a půl měsíců. Ale být s ní teď. Být sám v tomhle domě s ní. Nevzrušovala ho, ani ho neobšťastňovala tak jako tehdy, když byl tenkrát v její blízkosti. Teď se cítil sám.

"Vlastně chci být sám. Poslouchej, Eleno. Slibuju, že budeme mít čas to dohnat. Slibuju. Ale teď se potřebuju osprchovat," řekl Damon a zvedl hlavu.
Elena se jemně usmála, "můžu se k tobě připojit?" Navrhovala mu. Damon se zděsil.

Zakroutil hlavou, "to je dobrý. Budeme mít čas dnes v noci." Udělak krok vpřed a setkal se s jejím pohledem. Zavřela oči, protože očekávala polibek na rty, ale místo toho ho dostala pouze na čelo. Pocítila všechny formy odmítnutí.


Otevřel dveře od sprchového koutu. Zaslechl zavrzání dveří, když odešla. Sprcha pořád běžela a v hlavě se mu honila pouze jedna myšlenka, je mi to líto, Eleno.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama