Waiting for you- 4.kapitola

26. srpna 2016 v 16:35 | Any

4.kapitola- Pocit samoty

Damon se sprchoval, dokud nedošla teplá voda. Zůstal ve svém pokoji. Posadil se na postel. Tohle byl skutečný svět. Ne nějaká jeho překroucená verze. Jeho sluch zbystřil, když zaslechl dva hlasy. Byla to Caroline s Elenou.

"Tak co se mezi vámi stalo? Radši ani nechci slyšet veškeré detaily." Naléhala Caroline, Elena byla chvíli potichu, než odpověděla.

"Ani se na mě nepodíval. Něco není v pořádku, Caroline," řekla zoufale Elena. Damon zavřel oči a zakroutil hlavou.


"Cože? Mohlo by to být ze stresu, možná z toho má nějaké trauma," navrhovala Caroline.

"Ne, Damon si už prošel horšími věcmi než je tohle. Jde o to, že se najednou stará jen o nalezení Bonnie," řekla smutně Elena.

Damon chtěl říct každé z nich samozřejmě, že se stará. Bonnie byla jediná, která s ním byla celých těch osm měsíců. Byla všechno, co měl. Chtěl přivést zpět svou kamarádku a stejně tak by měla chtít i ona.

"To je logický. Musí mu chybět. Je pro něj zvláštní být znovu v současnosti a ne dvacet let v minulosti. No tak, Eleno, sama tohle víš," řekla Caroline.
Díky, bloncko, bylo to, co chtěl říct. Bylo zvláštní být zpátky. A musel přiznat, že mu Bonnie chyběla. Mnohem víc, než si sám uvědomoval.

"Myslíš- Myslíš si, že se mezi nima něco stalo?" Zeptala se váhavě Elena.

Damon vykulil oči. Mezi ním a Bonnie? Ne. K ničemu mezi nimi nedošlo. Caroline si pouze povzdechla.

"Samozřejmě že ne. Bonnie by tohle nikdy neudělala. Ani Damon ne. Musíš ho zatím nechat být a dát mu čas."

Pro Damona bylo náhle těžké polknout. Zvedl se a pokusil se dát do pořádku. Snažil se uklidnit. Když nad tím přemýšlel o něco víc, klid úplně zmizel. Ale rozhodl se nasadit svůj typický výraz a sejít dolů po schodech.

Dívky vypadaly překvapeně, že ho vidí. Samozřejmě přestaly mluvit. Elena se na něj lehce usmála. Caroline měla pravdu. Potřeboval čas. Ale nemusel Elenu úplně zapudit. A tak přinutil sám sebe a opětoval jí její úsměv. Rozzářila se, ale opět přestala s jeho další otázkou.

"Zjistili jste něco o Kaiovi? Může nám pomoci s Bonnie, jsem si jistý, že může." Vyptával se Damon. Trhl sebou, když si uvědomil, co řekl. Už zase zmínil Bonnie, i když věděl, že to na Elenu nepůsobilo zrovna nejlíp.
Ale záleželo mu na Bonnie. Dostala ho ven. A teď byla řada na něm, aby ji dostal nějak tam odsud. Nemohl přestat, dokud nebude stát na jeho straně a zlobit ho. Bylo mu líto Eleny, že ji musel odstrčit v téhle situaci.

"Sakra. Nevím, jak se mu podařilo zmizet z povrchu zemského, ale musíme ho najít," vyštěkl Damon.

Každý v místnosti vypadal, jako by se ho bál. Stefan se díval přimo na něj, ruku si zamyšleně opíral o bradu. Jeho bratr byl úplně jako jiný člověk.

Elena seděla u ohně. Bradu si opřela o kolena a zamyšleně sledovala oranžové plameny.

"Najdeme ho, Damone. Jen to bude nějakou dobu trvat. Hledáme jenom čtyři ve městě, kde je několik set lidí," řekl Ric.
Každý do značné míry souhlasil.

"Jo," přidala Caroline.

Damon na chvíli zavřel oči. Tito lidé se mu pokoušeli pomoct. Neměl by se k nim chovat tak hnusně.

"Dobře, pro dnešek máme hotovo. Každý může jít domů," řekl Damon. Byl tak frustrovaný. Vůbec to nebylo vtipné.
Každý povstal. Stefan odešel do svého pokoje. Rick odešel. Caroline s Enzem taky... Bůh ví, co spolu dělali. Odešel každý až na Elenu.

Damon si jí všiml, když chtěl jít nahoru do schodů. Pořád pozorovala oheň. Povzdechl si a vydal se přímo k ní. Nepohnula se, když si před ní poklekl.

"Eleno, na noc jsme si dali volno, můžeš jít..." Jeho slova se vytratila. Elena se na něj podívala. Žal se odrážel v jejích očích. Brečela.

"Miluješ mě ještě, Damone?" Zeptala se. Její hlas se třásl. Celé Damonovo tělo ztuhlo. Trhl sebou a postavil se. Elena ho dál pozorovala, otázky se odrážely v jejích hnědých očích.

"Samozřejmě že tě miluju. Vždycky tě budu milovat, Eleno." Podíval se na Eleninu ruku a rozhodl se ji vzít do té své. Eleně projela tělem vlna vzrušení. Damon pouze ztuhnul.

Téměř se políbili. Elena ho chytla za triko. Skoro byli nahoře v posteli. Damon vzdychl, když mu Elena roztrhla tričko. Doslova. Jeho povzdechnutí nebylo z radosti, ale z frustrace. Elena o něj byla opřená a líbala ho. Silně.

Damon se přestal hýbat a reagovat na její doteky. Elena si toho všimla, zastrčila si vlasy dozadu a sledovala ho.

"Co se děje?" Zeptala se. Dýchala nepravidelně. Byla jen v podprsence a Damon si nemohl pomoct a musel se posadit. Odtlačil ji dál od sebe. Přistála hned vedle něj. Damon byl bez košile a zkřížil si ruce na hrudi. Pokoušel se zakrýt sám sebe.

"Tohle nemůžu udělat, Eleno," zamumlal. Nepotřebovala svůj super sluch, aby slyšela, co řekl. Polkla a vzala si tričko ze země. Otočila se k němu.

"Proč? Co se to děje, že nemůžeš být se mnou?" Zeptala se. Damon pociťoval ta slova. Držela se v jeho hlavě.

Vyklouzla mu z úst, "chybí mi, cítím se tak sám."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama