Always and Forever- 16.kapitola

9. října 2016 v 11:15 | Any

16.kapitola- Zůstaň se mnou

Otevřela jsem oči. Ležela jsem na své posteli. Měla jsem příšerný sen. Trvalo mi chvíli si uvědomit, že to nebyl sen. Rychle jsem seběhla po schodech dolů.
Damon, Caroline, Bonnie a Alaric tam o něčem horlivě diskutovali. Pak jsem uviděla Jeremyho. Nehybně ležel na gauči.

Rozeběhla jsem se až k němu. "Jeremy," zašeptala jsem a položila ruku na jeho tvář. "Eleno," promluvila ustaraně Caroline. Ignorovala jsem ji. Zvedla jsem se.
"On je mrtvej... Celou tu dobu byl mrtvej." Přičichla jsem k němu, "já to cítím." Bonnie si povzdechla.


Postavila jsem se ke skříňce. A vytáhla zápalky. Z kuchyně jsem přinesla krabici s benzínem. "Eleno, co to děláš?" Zeptala se Bonnie vyděšeně.
Začala jsem rozlévat benzín po místnosti. "Eleno," upozornil mě Damon.

Zakroutila jsem hlavou, "už mám dost těch uklidňujících keců, že všechno jednou bude v pořádku, protože to se nestane. Všechno se jenom zhoršuje. Všichni umírají."

Vztekle jsem kopla do x-boxu, na kterým jsme s Jeremym kdysi společně strávili hodně času. "A tenhle zatracenej dům je plnej lidí, na kterých mi záleželo, a zemřeli. Moje máma, táta, Jenna, Jeremy, John, dokonce i John! A teď jsou všichni mrtví!"


"Já nechci tyhle nákresy!" Odhodila jsem je pryč. "A už vůbec nechy tuhle vázu." Vzala jsem ji a praštila s ní o zeď.
"Eleno, přestaň! Děsíš mě," vykřikla Caroline. Překvapeně jsem se na ni podívala, "a co mám dělat? Dál tady žít s těmi všemi vzpomínkami a dělat, že se nic neděje?" Postavila jsem se před ni, "promiň Caroline, ale nemůžu. To už nejde."

Jako poslední jsem polila i Jeremyho a vzala si do ruky zápalky. "Já nemůžu, už nechci žít, já nemůžu!" Posadila jsem se na zem a dala si ruce do dlaní. "Bolí to, tak hrozně to bolí."
Slyšela jsem, jak se přede mě někdo postavil.

"Damone," zašeptala jsem, "prosím, zastav to," brečela jsem, "já už nemůžu, bolí to. Zastav to." Smutně se na mě podíval. Rukou mi odhrnul vlasy, které se mi připletly do obličeje.
"Vypni to, Eleno."

"Cože?" Vyjekla Caroline. "Prostě to vypni," zopakoval. Pomalu jsem přikývla a postavila se, pořád jsem držela zápalky.
"Jsi si jistá, že tohle chceš udělat?" Zeptala se Bonnie. Odhodlaně jsem přikývla. "Ale co když jednou nastane chvíle, kdy se budeš chtít vrátit domů, co potom?" Zajímala se Caroline.
"Nebudu."

Zápalku jsem odhodila na zem a vydala se pryč z domu. Sledovali jsme, jak postupně hoří.

* * *
"Copak ses úplně zbláznil?! Bez svý lidskosti je krutá!" Vykřikla Caroline. Damon si povzdechl, "nebyla jiná možnost, tohle je jediná šance, jak ji alespoň dočasně zbavit bolesti."
Caroline zakroutila hlavou, "vždyť jsi to sám řekl! Všechno to je dočasné a pak, až ji spustí, všechno se jí jen vrátí."

"Koukám, že se tu bavíte o mnně." Caroline s Damonem se otočili. Elena před nimi stála úplně nahá. "Co na mě tak koukáte? Nic, co byste si nepřáli vidět." Vzala jsem si ručník a utřela se do něj. Caroline si zakryla oči a Damon se ušklíbl.

Začala hrát nahlas nějaká hudba. "Co to je?" Zeptala se nechápavě Caroline. Ušklíbla jsem se, "úplně jsem vám o tom zapomněla říct. Uspořádala jsem si večírek."
Damon vykulil oči, "cože jsi?"

"Uspořádala párty. Když vás vidím, tak by vám prospěla, měli byste si trochu užít. Pořád se jen mračíte a je s vámi nuda."

Damon s Caroline se vydali dolů. Všude stáli lidé a tancovali. Chodili tam i nějací barmani, a roznášeli skleničky s vínem.

"Tak jedna mi snad přijde vhod," ušklíbl se Damon a napil se ze skleničky. Caroline po něm vrhla varovný pohled. "Co?"
Zamračila se, "máme teď úplně jiné starosti a ty si tady jenom tak piješ.

Pokrčil rameny, "teď to stejně nevyřeším." Povzdechla si, "tvůj bratr je pod spacím kouzlem, Elena bez emocí, musíme něco vymyslet!"
"No vlastně už mě něco napadlo." Caroline překvapeně povytáhla obočí, "co?"


"Katherine je ta, která Eleně způsobila tolik bolesti. Zabila jí bratra," začal vysvětlovat. "Kam tím míříš?"
Damon se ušklíbl, "a právě proto by setkání s ní by mohlo v Eleně vzbudit nějaké emoce." Caroline přikývla, "ale jak chceš najít Katherine?"
"Možná Bonnie by mohla udělat vyhledávací kouzlo."

Car se usmála. "Ale teď se musím chovat tak, aby Elena věřila, že s ní chci odjet pařit do nějakého města, kde se ta mála mrška ukrývá."

Rychle popadl Caroline a začali společně tancovat. "Je tohle nutné?" Zakroutil hlavou, "možná ne, ale více ji tím přesvědčíme."

"A hele kdo se tady baví," promluvila Elena a sledovala Damona s Caroline. "Žárlíš snad?" Zeptal se Damon.
"Žárlivost? To by byly emoce, takže ne," ušklíbla se. "Chci s tebou tancovat." Caroline si povzdechla a vzdálila se od Damona.

"Ta bloncka se lepí na tebe, protože nemůže mít Stefana?" Zeptala jsem se. Damon pokrčil rameny, "víš, že tě může slyšet?"
"Jo. A co já s tím? Upřímnost je důležitá." Damon se pousmál. Popadla jsem nějakého kluka, "nebudeš křičet," ovlivnila jsem ho a zakousla se.

"Zbláznila ses?" Vynadal mi Damon a odtáhl ho stranou. "Na všechno zapomeneš, omylem ses pořezal při holení."
"S tebou je opravdu taková nuda, Damone. Dřív si býval tak zábavný a teď je z tebe tohle."

Z pohledu Caroline
Seděli jsme s Ricem Damonem a Bonnie u stolu. Byli jsme v Bonniiném domě. Pokoušela se udělat vyhledávací kouzlo.
"Vidím ji," řekla po chvíli Bonnie. Zbystřili jsme. "Je v New Yorku." Damon se usmál, "tak zrovna ten mám moc rád."

"Ale jak ji chceš přesvědčit tam jet?" Damon se ušklíbl, "myslím, že zrovna to nebude příliš velký problém.

Z pohledu Eleny
Seděla jsem v penzionu. Party už jsem se rozhodla zrušit, nudila jsem se. Damon nikde nebyl, zůstala jsem tady sama. Vyrušilo mě otevření dveří. Ušklíbla jsem se.

"Eleno," usmál se Damon. Postavila jsem se až před něj, "doufám, že už s tebou bude i větší zábava," ušklíbla jsem se a položila ruku na jeho obličej. Ztuhnul.
"No vlastně mám pro tebe takový návrh." Zvědavě jsem povytáhla obočí, "znám takové město, kde se dá pořádně bavit. Je tam spousta lidí, kteří se dají lovit, sám jsem tam byl a rád se tam vracím."

"O co se jedná?" Damon se spokojeně uculil, "o New York." Obmotala jsem mu ruce okolo krku a usmála se. Přiblížila jsem se k jeho uchu, "možná bych o tom přemýšlela," zašeptala jsem svůdně.

Přitiskla jsem se na jeho rty. Obmotal ruce okolo mého pasu a přitiskl mě ke zdi. Ušklíbl se a začal mi strhávat šaty. Po chvíli odletěly na druhý konec místnosti. Tentokrát jsem přitlačila ke zdi já jeho.
Strhla jsem mu triko. Začal mě horlivě líbat na krku. Rukama jsem nahmatala jeho pásek od kalhot. Rozepl mou podprsenku a své doteky přesunul na prsa. Spokojeně jsem vydechla.

Dopadla jsem na gauč. Sundal si kalhoty a položil se na mě. Lehce vyhrnul mé kalhotky a strčil pod ně ruku. Zrychleně jsem dýchala. Nakonec mi kalhotky úplně roztrhl. Pohotově jsem roztrhla jeho slipy a nechala ho do mě zajet. Ruce jsem přemístila na jeho záda a pořádně ho škrábala, když jsem byla kousek od vyvrcholení.

* * * *
S Damonem jsme vystoupili na Mannhattanu v New Yorku. Spokojeně jsem se usmála a procházela ulicí. Damon šel pomalu za mnou.
Vešla jsem do nejbližšího kadenictví a ovlivnila místní kadeřnici, aby mi udělala nový účes. Spokojeně jsem vyšla zpátky na ulici.

Damon se na mě překvapeně podíval. "Změna je důležitá. A upřímně, úplně mě nudil pořád ten samý účes," usmála jsem se.


"Doufám, že se ti takhle líbím ještě víc," svůdně jsem položila prst na jeho bradu a vydala se pryč.

Zapadli jsme do nejbližšího baru. Damon nám objednal drinky. Spokojeně jsem se napila a rozhodla se si dát další.
"Katherine Piercová?" Slyšela jsem někoho prohodit vedle mě. Otočila jsem se, "Rebekah Mikaelsonová," zašeptala jsem.

"Ty už jsi zase zpátky ve městě?" Zeptala se otráveně a objednala si další skleničku. "Tak Katherine je v New Yorku?"
"Eleno," řekla překvapeně. S úsměvem jsem přikývla. "Co se ti to stalo?" Nechápavě si mě prohlížela.

Povzdechla jsem si, "Jeremy zemřel." Zatvářila se smutně, "to je mi líto." Zakroutila jsem hlavou, "to nemusí, protože teď už to je jedno. Na ničem už nezáleží."

"Vypnutá lidskost, jak vyspělé." Pokrčila jsem rameny, "takže Katherine byla ve městě?" Přikývla. "Tak proto mě sem Damon vytáhl, to nebylo, abychom se bavili."

Rebekah si povzdechla, "možná by bylo lepší, kdybychom se na něj vykašlaly a užily si alespoň my." Spokojeně jsem se usmála. "Damonovo auto je za rohem." Zvedly jsme se a nenápadně odešly pryč. Damon si povídal s barmankou, ani si nás nevšiml.

Vytáhla jsem z kapsy klíče a posadila se za volant Damonova auta. Rebekah se spokojeně ušklíbla, "tak jdeš?" Vyzvala jsem ji.
Posadila se na místo vedle mě, "Eleno Gilbertová, ty se mi začínáš líbit." Usmála jsem se a nastartovala. Projížděly jsme spokojeně New Yorkem, poslouchaly rádio, zpívaly si.

Zastavily jsme před nějakým bistrem. "Co děláš?" Zeptala se Rebekah. "Mám docela hlad," přejela jsem si po horním rtu. "Asi si dám nějakou servírku."

Cítila jsem, jak mě někdo silně přitlačil na nejbližší auto. Katherine. "Možná by bylo nejlepší se tě už konečně zbavit."
Katherine přímo přede mnou dopadla na zem. Rebekah ji ode mě dostala. Usmála jsem se.

"Katherine Piercová," zamračila se Rebekah. Kath se ušklíbla. "Tak co myslíš, vezmeme ji sebou?" Usmála jsem se.


Rebekah přikývla a odvedla ji do bistra.
Sebrali jsme jí mobil. "Tohle je opravdu směšný," zamračila se Katherine. Pokrčila jsem rameny.

"Vypnutí lidskosti je opravdu ubohé, já jsem se nikdy problémům nevyhýbala." Katherine se pokusila zvednout, Rebekah ji zapíchla tužku do ruky, "nikam nejdeš," zamračíla se.
"Co ode mě chcete?" Ušklíbla jsem se, "to ještě uvidíme."
Katherinin mobil zazvonil, Rebekah mi ho zvědavě podala. Nová zpráva. Rychle jsme si ji zobrazily.

Milá Katarino,
byl bych moc rád, kdybychom se mohli za 15 minut
sejít na našem obvyklém místě v Central parku.
Zdraví M

"Kdo je M?" Zeptaly jsme se překvapeně. Vyměnily jsme si pobavené pohledy. "Přítel," odpověděla jednoduše.
"Kdo může být tak ubohý, že se zahodí s tebou?" Zeptala se Rebekah. Pokrčila rameny, "to by ses divila."

"Prozkoumám to," řekla jsem odhodlaně. "To neuděláš," rozčilovala se Katherine. Rebekah ji chytla za vlasy, nespokojeně zabručela. Ušklíbla jsem se. "Potřebuju tvou bundu." Podívala jsem se pod stůl, "a chci ty boty."
Zamračila se, Rebekah se na ni varovně podívala a podala mi svou bundu i boty. Rychle jsme si to prohodily a vydala jsem se na místo srazu.

"On pozná, že to nejsem já," procedila Katherine skrz zuby, "a až k tomu dojde, Elena bude okamžitě mrtvá."

Stála jsem na místě schůzky. Zvědavě jsem se podívala na hodinky, byla jsem tu přesně. "Katerino." Překvapeně jsem se otočila. Zírala jsem na toho, kdo se objevil přede mnou. Snad ani není možné, že by se s Katherine zahazoval někdo takový.
"Elijahi," usmála jsem se. "Obarvila sis své vlasy. Líbi se mi to." Postavil se přímo přede mě a pohladil mě jemně rukou po tváři.

"No vlastně, já..." Začala jsem, ale přerušil mě, když se rty přitiskl na ty mé a políbil mě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama