I can't love them both- 10.kapitola

25. října 2016 v 19:33 | Any

10.kapitola- Šťastný Nový rok, Eleno

Elena si povzdechla nad svým odrazem v zrcadle. Měla na sobě dlouhé modré plesové šaty bez ramínek. Výstřih byl srdíčkový. V pase byly šaty lemované zlatou barvou.
Stálo ji hodně úsilí je zapnout. Drobné bříško už v nich bylo poznat.

Vlasy si svázala do donut drdolu a celé to doplnila zlatými náušnicemi a botama. Důvod celé téhle úpravy byl, protože dnes byli pozváni Marcelem na Novoroční večírek. A protože s ním teď Klaus vládl městu, tak by bylo divné, kdybychom se tam nedostavili.

Ruce jsem si položila na bříško a ještě jednou se prohlédla v zrcadle. Bříško bylo trošku vidět. Povzdechla jsem si. Kdy už se vrátím domů? Je zvláštní tady být.
Vyrušilo mě zaklepání na dveře. Odtrhla jsem pohled od zrcadla a podívala se ke dveřím, "dále," řekla jsem slabě.


Dveře se otevřely a Elijah vešel dovnitř. Byl už elegantně oblečený. Měl krásný černý oblek, vypadal fantasticky jako vždy.
Jeho pohled se zaměřil na ni. Úplně se zarazil.

"Vypadáš nádherně," řekl nakonec. Elena se pousmála, "děkuju ti."

"Už je čas jít, Niklaus s Rebekou čekají dole." Přikývla a následovala ho dolů ze schodů.. Klaus o něčem diskutoval s Rebekou, ale oba se otočili na ni, jakmile si jí všimli.
"To jsou nádherné šaty," řekla upřímně Rebekah. Klaus nic neřikal, ale trochu zaraženě si ji prohlížel.

Elena nervozně vystoupila z auta před Marcelovo domem a společně vešli dovnitř. Klaus se zastavil vedle ní a rozhlížel se okolo. Rebekah s Elijahem stáli za nimi. Byli v obrovském tanečním sále. Bylo tam překvapivě hrozně moc lidí. Hrála hudba, ale nikdo netancoval. Na kraji místnosti byly stoly s jídlem.

Elena se chtěla vydat k jednomu ze stolů, ale překvapivě ji zastavila něčí ruka. Udiveně se podívala do Klausových očích. Jeho ruka ji stále držela za paži.
"Co to děláš?" Zašeptala naštvaně a snažila se působit nenápadně před ostatními lidmi okolo. Pevně se mu dívala do očí.

Klaus se ušklíbl, "nikam nepůjdeš. Kdokoliv, kdo je tady by ti mohl chtít ublížit. Budeš se držet u mě."
Pokusila se vytrhnout z jeho sevření. Bylo příliš silné.
"Nechovej se, jako by ti na mně záleželo."

Klausovo sevření povolilo. Překvapeně se na něj podívala. Nabízel ji své rámě. Elena si povzdechla a přijala ho.
Společně se vydali do středu sálu. Zastavili před mužem, který měl na tváři opět svůj ďábelský úsměv.

S Klausem si spokojeně potřásli rukama a Eleně dal pusu na hřbet ruky. "Doufám, že se vám tady v mém sídle líbí," ušklíbl se Marcel. Eleně neunikl Klausovo znechucený výraz nad prohlášením "mé sídlo."

Dál poslušně stála vedle Klause a poslouchala jeho rozhovor s Marcelem. Rozhlížela se okolo. Všimla si, že Elijah se baví s nějakou tmavovlasou dívkou. Neměla ani tušení, kdo by to mohl být. Rebekah zmizela někam pryč.

Marcel odešel na druhou stranu sálu, a tak zůstala pouze s Klausem. Okolo prošla nějaká neznámá žena se zrzavými vlasy. Klaus se na ní okamžitě podíval a ušklíbl se. Elena nad tím otráveně zakroutila hlavou.

Ta žena se vydala k nim a s Klausem se pozdravila lehkým polibkem na čelo. Znali se celkem dobře. Pravděpodobně to byla jedna z těch Klausovo děvek. Začala hrát hudba.
"Zůstaň tady," přikázal jí Klaus a vydal se s tou zrzkou na parket.

Elena se zamračila a trapně se postavila ke zdi. Jako by pomyslela na něco jiného. Elijah tancoval s tou tmavovláskou. A Marcel s Rebekou. Toho až si Klaus všimne.

Její ruka rychle spočinula na břiše. Ucítila tam zvláštní nepříjemný tlak. Také nemohla popadnout dech. Začínala se dusit. Rychle vyběhla dveřmi do obrovské zahrady Marcelova panství. Pokoušela se znovu popadnout dech. Zastavila se u nějakého keře a začala kašlat. Na ruce ucítila, jak něco přistálo. Překvapeně se na ně podívala.

Krev? Vykašlávala krev? Kašlala dál. Náhle jí bylo hrozně divně. Co se to sakra děje?

"Eleno." Ozval se velmi známý hlas. Překvapeně zvedla hlavu a podívala se za tím hlasem. "Co tady děláš?"

"Na to bych se měl ptát já tebe," řekl a vydal se směrem k ní. "Jak jste mě našli?"

"Napřed mi vysvětli, co to tady sakra děláš s Klausem. Co ti udělal?" Elena smutně zakroutila hlavou, "ikdyž to zní neuvěřitelně, Damone, tak Klaus mi nic neudělal. Jsem tady ze své vlastní vůle!"

"Nic neudělal? Posloucháš se vůbec? Klaus nám celou dobu způsobuje bolest, tak proč bys s ním ze své vlastní vůle utekla?"

"Je to mnohem složitější," pokračovala Elena, "to bys nikdy nemohl pochopit."

"Co nemůžu pochopit, Eleno?" Zvýšil hlas Damon. Eleně stekla po tváři slza. Ruce si položila na mírně vystouplé bříško.
Damon se podíval a jeho obličej mírně zčervenal. Chvíli ji jen zaraženě pozoroval. "Cože? Jak"

"Už stejně víš, co se stalo," řekla tiše Elena. Damon si rukou prohrábl vlasy, "jak je to možný? Znásilnil tě, ovlivnil tě?"

"Ne, Damone, všechno to bylo z mé vlastní vůle," zamumlala Elena. Damon ji sledoval s tím nejhorším pohledem, co u něj kdy viděla. Byl plný znechucení.
"Jak jsi mohla? Nemůže mít potomky, je to upír..."

"Ne, je to hybrid, převládla jeho vlkodlačí část," skočila mu Elena do řeči. Oba vyrušili nějaké další kroky. Klaus se vydal k nim, na tváři měl zase svůj úšklebek.
"Co tě tak potěšilo?" Vykřikl Damon a vztekle se na něj podíval.

"Těšil jsem se na ten moment, až jednou uvidím, že ses dozvěděl o našem dítěti." Uchechtl se Klaus a Elena se na něj překvapeně podívala. Ten způsob, jakým to řekl. Doslova to Damonovi vpálil do tváře. "Klausi," okřikla ho. Damon se vztekle přibližoval.

"Kdo by byl kdy řekl, že tohle máš v sobě," uchechtl se Damon, "vždy jsem si myslel, že ďábel nemůže mít děti. Doufám, že budeš stejně fantastický otec, jako byl ten tvůj."
"Damone!" Vykřikla Elena. Cítila, že to není dobré, jakmile Klaus zčervenal a popošel blíž. Elena teď stála mezi nimi. Tohle vůbec nebylo dobré.

"Co tě žere víc, Salvatore? Fakt, že čeká mé dítě nebo to, že jsem se s ní vyspal dřív než ty? Ale musím ti říct, že jsi přišel o hodně. Je vynikající."
"Nechte toho vy oba!" Vykřikla Elena, ale pod Klausovo poznámkou ucítila, jak začíná červenat. Oba se k sobě přibližovali, Elena teď byla vmáčknutá mezi nimi. "Přestaňte, na tohle teď není vhodná doba!"

"Není vhodná doba na co?" Promluvil hlas za nimi. "Jeremy?" Řekla překvapeně Elena. "Ale znáš to, velké drama okolo dítěte," odfrkl si Damon srakasticky. Eleně se sevřel žaludek. Jeremy se šokovaně podíval na Damona, "cože?"

"Ne, Jere, on jen...." Zvuk Damonova hlasu ji přerušil.

"Otec Elenina dítěte a já jsme jen vzájemně diskutovali," řekl Damon. Elena ucítila, jak jí z oka vytéká slza. Udělala krok dopředu blíž k Jeremymu.

"Ty jsi těhotná?" Zeptal se zděšeně Jeremy. Elena otevřela pusu, ale zarazil ji. "Otec dítěte?" Chvíli mu trvalo, než se na ni znovu podíval, "Klaus. Spala jsi s Klausem." Elena pomalu přikývla.

"Jer-" Přerušila ji jeho natažená odmítavá ruka. Pak se otočil a rychle odběhl pryč.

"Je mi to líto Eleno, myslel jsem, že o tom věděl," řekl Damon ironicky. "Moc dobře jsi věděl, že o tom nemá ani tušení!" Vykřikla Elena a dívala se směrem, kam odběhl Jeremy. Klaus s Damonem na sebe stále zlostně hleděli.

"Máš možnost, Salvatore. Pokud teď hned odejdeš, tak tě možná nezabiju," ušklíbl se Klaus.

"Klausi!" Vykřikla Elena. "V žádném případě. Nenechám tě tu s ním. Ublíží ti." Elena zakroutila hlavou. "Jak si tím můžeš být tak jistá?" Divil se Damon.

Elena se nejistě podívala na Klause, ještě víc znejistěla, když zjistila, že se zájmem čeká na její odpověď.
"Vím, že dokud čekám jeho dítě, tak se mi nic nestane." Řekla nakonec. Neunikl jí Klausovo překvapený výraz.
"Jak můžeš věřit takové bestii jako je on, že neublíží svému vlastnímu dítěti? Bude to stejný otec jako byl jeho vlastní!" Vykřikl Damon vztekle.

"Damone," varovala ho, jakmile vycítila, že tohle už je moc. Ale to už bylo pozdě. Klaus se rozběhl a praštil Damona do obličeje. Pak ho vztekle rukou chytl u krku a zvedl ho do vzduchu. Druhou ruku svíral u jeho srdce.

"Klausi prosím, ne," prosila ho Elena slabě. Klausovo obličej byl plný vzteku. Vše ostatní se seběhlo tak rychle. Objevil se Elijah a odrazil Klause pryč. Damon už chtěl utéct, ale rychle mu zlomil vaz. Jeho tělo spadlo nehybně na zem.

"Proč jsi to udělal?" Rozčiloval se Klaus a zvedl se země. "Nemohl jsem tě nechat udělat takovou unáhlenost," odpověděl Elijah a podíval se Klausovi do očí.
"Jakou unáhlenost?" Divil se Klaus, "toho idiota jsem chtěl zabít už takovou dobu."

Elena se podívala na Klause a řekla: "Ale ať se ti to líbí nebo ne, je to můj přítel a nechci, abys mu ublížil. Takže prosím, nech ho napokoji!"

"To si ještě budu muset promyslet, lásko," usmál se Klaus. Pak se podíval na Elijahe. "Odvez ji bratře domů, ještě něco musím vyřešit." Pak se podíval na Eleny zděšený výraz, "pouze s Marcelem. Salvatora si nechám na jindy."

Elena šla za Elijahem zpět k autu. "Ví o tom i Jeremy," promluvila cestou zpět. Elijah se na podíval, "smíří se s tím. Je tvůj bratr, možná to bude trvat, ale uvidíš, že se s tím smíří."

Smutně zakroutila hlavou, "Klaus nám všem několikrát způsobil bolest. Jeremy má hodně důvodů, aby mi neodpustil."

Elijah si povzdechl, "na tomhle světě jsem už přes tisíc let, zažil jsem toho hodně, a tak mi věř, že tvůj bratr to jednou překousne. Pořád jsi jeho sestra."
Dál už pokračovali mlčky. Nakonec konečně zastavili před domem. Elijah odemkl a pustil ji dovnitř.

Elena šla po schodech nahoru, ale pak ji něco zastavilo. Pomalu se otočila zpět. Elijah tam pouze stál a pozoroval ji.
"Děkuju ti, Elijahi. Zachránil jsi Damona. Myslím, že teď už ho Klaus prozatím nezabije." Elijah mírně přikývl, "udělal jsem to, co jsem musel."

Elena se převlékla do pyžama, odlíčila a lehla si do postele. Dneska toho na ni bylo až příliš. Snad je Damon ještě stále naživu. A co Jeremy? Teď už to museli říct ostatním. Pravděpodobně tu nejsou jen oni dva. Někde tady musí být i ostatní. Třeba Stefan, Caroline a Bonnie. Teď už se asi dozvěděli o ní a dítěti a pohrdají jí naprosto stejně.

Z myšlenek ji vyrušil tlak na břiše. Překvapeně si na něj položila ruce. Znovu. Z toho zmatku úplně zapomněla, proč utekla ven na čerstvý vzduch. Začínala se potit. Bolest se postupně zvětšovala, až postupně začala křičet.

Překvapeně se podívala mezi nohy. Kraťasy od pyžama měla celé pokryté krví. "Ne!" Vykřikla Elena. Pot jí stékal po obličeji.

Elijah vtrhl dovnitř, "je všechno v pořádku?" Vyděšeně se podíval na krvavou skvrnu, která se začínala rýsovat na posteli.

Zmateně ho sledovala,když se ojevil ve dveřích.

"Právě přicházím o své dítě," zamumlala Elena omámeně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama