Waiting For You- 6.kapitola

9. října 2016 v 10:32 | Any

6.kapitola- Usmál by se

"Vyspal ses dobře?" Zeptala se Elena. Rozespalost byla poznat v jejím hlase. Damon se přemohl a nakonec přikývl. Elena měla hlavu na jeho hrudi a ruka byla roztažená po celém jeho břiše. Vlastně to byly obě ruce.

"Jasně. Opravdu skvěle," zalhal. Elena obvykle dokázala poznat, když k ní nebyl upřímný, ale štěstí tentokrát zatemnilo její úsudek.

"To je skvělý! Co takhle si dát něco k snídani?" Zeptala se vzrušeně a podívala se na něj.

"Jo, pojďme," řekl rychle. Pokoušel se posadit, Elena to naštěstí pochopila. Vyskočila z postele a čekala na něj. Zvedl se a připojil se k ní. Společně se vydali dolů do kuchyně. Elena si svázala vlasy do culíku a šla ke sporáku.

V ruce měla misku. "Co třeba palačinky?" Zeptala se jemně. Damon ztuhnul. Celé jeho tělo ztuhlo. Palačinky.
Elena nevypadala, že by si něčeho všimla. Právě nalévala směs do misky.


"Ne," zamumlal Damon. Elena ho slyšela, ale nerozuměla tomu, co řekl. Pokračovalo v mixování směsi. Brzy už jí nalévala na pánev. Vůně velmi rychle zaplavila jeho nos.

Damon zavřel oči. Vzpomínal si na ta rána, kdy dělal palačinky pro Bonnie a ona je přímo nenáviděla.

"Nemám hlad," řekl Damon jasně a nahlas. Elena přestala, špachtli nehybně držela v ruce.

"Ale myslela jsem si, že máš," divila se, její hlas se zarazil. Byla tak šťastná, ale tohle ji přímo ubíjelo.
Damon to poznal. Ale přesto vyšel beze slov z kuchyně.

"Chci se nakrmit," ta slova mu prostě vyklouzla z pusy. Ten způsob, jakým to řekl, Elenu vyděsil. Zamračila se. Měli několik krabic krevních balíčků dole ve sklepě. Damon nepotřeboval, aby to bylo řečeno.

"Hned jsem zpět," zamumlal. Zmizel a zachvíli se opět vrátil. Měl dva krevní balíčky. Elena si myslela, že jeden je pro ni, ale když Damon ten první vyprázdnil během několika sekund, tak tuto myšlenku rovnou zavrhla.

Damon si vzal lahev z baru a hodil do sebe pořádného loka. "Damone, je devět ráno," řekla Elena. Pomalu se podíval dolů na lahev.

"Potřeboval jsem se trochu napít," zalhal. Chtěl vypít celou lahev. Zavřel ji a položil ji zpět na poličku. Znovu se na ni podíval.

*** 1994 ***
Bonnie se probudila. Deku si přitáhla blíž k sobě. Ležela v Damonovo posteli. Nebylo to nijak strašné, ale bylo to příjemné. Tady byla nejradši.
Pousmála se nad vzpomínkou, kterou tady kdysi prožili. Vešla dovnitř, naštvaná na Damona. Pokoušel se usnout. Zařvala, ale to s ním nijak nepohnulo. Nakonec to dopadlo tak, že po něm zoufale zkoušela házet různé předměty.

*** 2015 ***
"Jdu ven," oznámila mu Elena. Narozdíl od něj už byla převlečená. Jen tak seděl na gauči, měl na sobě obyčejné tepláky a černé tričko.

"Dám si šlofíka," oznámil Damon a naklonil se. Lehce ji políbil na čelo. Elena zavřela oči. Hrozně moc chtěla pořádný polibek. Polibek na rty.
Elena opustila dům, když se Damon škrábal nahoru do schodů.

Vešel do svého pokoje a lehl si na postel. Z vězeňského světa na ni měl hodně špatných vzpomínek, ale pak tu byla i jedna dobrá.

Damon se snažil si zdřímnout. Oči měl zavřené a ruce na polštáři pod hlavou, když Bonnie vtrhla dovnitř.

Křičela. Pak něco zvedla. Propisku, sešívačku. Cokoliv, co bylo v dosahu a házela to po něm. Zatímco házela věci a křičela, tak se Damon pouze usmíval.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama