I can't love them both- 12.kapitola

27. listopadu 2016 v 14:12 | Any

12.kapitola- Zrada

"O čem to mluvíš?" Zajímal se Stefan. "Já mu rozmím," přidala se Caroline. "Elena je ovládnutá. Klaus ji ovládl. Proto působila tak vyrovnaně."

"Nemůžu uvěřit, že jsem si někdy myslel, že by se Elena mohla takhle chovat z vlastní vůle." Přemýšlel Damon. Pak se podíval na Bonnie, "čarodějko, předpokládám, že ty můžeš zrušit pomocí těch svých kouzel a knížek to ovládnutí."


Bonnie slabě přikývla, "můžu, ale je to těžké. Může při tom přijít o dítě." Damon se rozesmál, "a koho to zajímá? Eleně to po zrušení toho kouzla nebude ani v nejmenším vadit."

"A přemýšleli jste někdy o tom, že nemusí být ovládnutá a dělá to z vlastní vůle?" Zajímala se Bonnie. Caroline se rozesmála, "Klaus Eleně zničil život. Myslíš, že by se dobrovolně těšila na jeho dítě? Bonnie, tohle je směšné! Klaus ji jednoznačně využil."


* * *
"Jdi ode mě okamžitě pryč," vykřikla Elena rozčíleně. Hybrid nevinně pokrčil rameny, "můj pán mi nakázal, abych pouze chránil dtě. Je mi líto, ale dělám svou práci."

"To za mnou půjdeš i když si potřebuju dojít na záchod?" Zajímala se nakvašeně.

"Má práce je jasná, pán mi řekl, abych tě nespustil z očí."

"Víš ty co? Vyřiď tomu svému pánovi, ať se jde vycpat!" Vykřikla Elena vztekle. "A řekla bys mu to i do očí?" Překvapeně se otočila. Klaus stál se širokým úšklebkem ve dveřích. Elena se na něj otočila, "měli jsme dohodu. Jakmile se přeruší pouto s tou čarodějkou, tak budu volná." Zamračeně se na něj podívala, "od toho uběhly už dva týdny a já jsem pořád tady!"


* * *
Elena nejistě vešla do pokoje. Rebakah se překvapeně zvedla z postele, "koukám, že ti netrvalo příliš dlouho se tu osmělit. Co potřebuješ?"

Elena si povzdechla, "jistě víš, že jsem tady držená jako ve věži. Klaus mě nenechá odejít ven. Potřebuju to změnit."

Rebekah se rozesmála, "ty chceš, abych tě proti slovu svého bratra odvezla pryč? To je směšné, to nikdy neudělám."

Elena zakroutila hlavou, "nebudeš mít ani jinou možnost. Buď mě tam odvezeš, nebo se Klaus dozví o tvém tajném poměru s Marcelem." Rebece se na tváři objevil překvapený výraz. "Možná tě to překvapilo, ale i já v tom umím chodit."

"Vždy jsem věděla, že ty kecy o sladké nevinné Eleně jsou lži." Uznale se na ni podívala. "Tak pojedeme?" Zajímala se Elena.

Rebekah si otráveně povzdechla a vydali se dolů ke vchodovým dveřím. Nějaký hybrid se k nim vydal, "kam to jdete?" Zeptal se.
"Pouze s ní jdu nakupovat nějaké těhotenské oblečení. Do toho svého se už nevejde." Rukou ukázala na Elenino pod třičkem celkem viditelné rostoucí bříško.

"Nemáme ji spouštět z očí," pokračoval ten hybrid. Rebekah zakroutila hlavou, "já jsem původní, postarám se o ni. Pokud mi v tom budeš jakkoliv bránit, tak ti osobně urazím hlavu." Hybrid se odmlčel a Rebeka s Elenou se vydali ven z domu.

Elena se rychle zabalila do kabátu. Venku ležel sníh. Byla polovina ledna, zima ještě ani zdaleka nekončila.

"Tak kam to chceš odvézt?" Zeptala se Rebekah, jakmile se posadily do auta. Elena ji dala adresu toho domu.
"Kdo tam žije?" Zajímala se dál.

Elena si povzdechla, "jsou tam mí přátelé," odpověděla nakonec. Rebekah ji překvapeně sledovala, "jak jsi zjistila, kde jsou, když jsi byla pořád zavřená vevnitř?"

"Bonnie mi vytvořila v hlavě iluzi. Vím dobře, kde jsou."

Rebekah zastavila před velkým domem na mýtině. "Může to být past," řekla opatrně, Elena zakroutila hlavou, "ne, to není."

Otevřela dveře od auta a vydala se k domu. "Kam to jdeš? Co když je to podvod?" Zakroutila hlavou, znám své přátele, je to v pořádku. Teď jdi za Marcelem, vím že po tom toužíš."

Elena se otočila a šla ke dveřím domu. "Eleno!" Vykřikla Rebekah a vystoupila z auta. "Nejsem tak hloupá, abych tě tu nechala. Klaus by mě zabil, už teď na to musí mít chuť."
Rebekah se vydala ke dveřím za ní.

Po chvíli se otevřely a objevil se tam Damon, "Eleno," pak jeho úsměv zmizel, "přivedla sis i ji."

"Myslel sis, že bych ji nechala s tebou, Salvatore?" Divila se Rebekah, "v žádném případě. Nevěřím ti, že jsi jí odpustil to s Klausem."

"To se ještě uvidí. Pojďte dovnitř." Následovaly ho do obýváku. Seděly tam Bonnie s Caroline. "Eleno," obě se usmály.

Objaly ji. Elena si začala uvědomovat, že tohle je ten nejdivnější přístup, co mohli zaujmout. Copak by se k ní mohli chovat takhle poté, co se dozvěděli o jejím těhotenství? Jakmile jí došlo, že je to podezřelé, tak se Damon vrhl na Rebeku.

Rebekah ho zachvíli svou silou přemohla a držela ho za krk. "Myslel sis, že bys mohl být silnější než já?" Zašeptala. Damon se svíral.
Náhle se zezadu objevil Stefan a Rebece zlomil vaz. Její tělo nečinně dopadlo na zem. Damon se s úlevou podíval na svého bratra.

"Co to sakra děláte?" Zvýšila hlas Elena. Damon se pousmál, "promiň Eleno, ale tohle je pravá ruka Klause. Nebylo by rozumné ji tady mít."
Stefan s Caroline mezitím Rebeku přivázaly řetezy ke zdi.

"Chceš s námi zpět domů, že ano?" Zajímal se Damon. Elena přikývla, "to je to jediné, co si přeji. Nevím, jestli se někdy smíříte s mým dítětem. Jako mí přátelé to budete muset alespoň respektovat."

"Jako tví přátelé ti pomůžeme. Zbavíme tě toho utrpení." Pousmála se Caroline a pokynula Bonnie. "O čem to mluvíš?" Divila se Elena.
Bonnie ji chytla pevně za ruku. "Co to děláte?" Bonniino sevření bylo pevné. "Zbavíme tě toho utrpení."
Bonnie se ji podívala do očí, pořád ji pevně držela, "zbavím tě toho Klausovo ovládnutí."

"Ale já nejsem ovládnutá, ne," začala se kroutit, "můžete tím ublížit dítěti." Damon se pousmál, "v momentě, kdy to ovládnutí přestane působit, tak ti nějaké Klausovo dítě bude naprosto ukradené."

* * *
"Kde je Elena?" Zeptal se Klaus svého hybrida. "Tak kde je?" Zvýšil hlas. "Rebekah, Rebekah s ní odešla nakupovat."

Elijah zakroutil hlavou, "Rebekah ani Elena mi nezvedají mobil." Klaus se vyčítavě podíval na hybrida, "řekl jsem ti, ať nikam nechodí. Ani s mou sestrou ne! Neměl jsi ji nikam pouštět!" Vykřikl a vytrhl hybridovi srdce. Tělo spadlo bezvládně na zem. A srdce hodil na tělo.


* * *
"To dítě je i moje!" Zoufale se pokoušela vymanit z jejího sevření. Bonnie ji přestala tlačit a podívala se jí do očí.

"Víš vůbec co Klaus s tím dítětem zamýšlí?" Damon se na ni tázavě podíval. "I když je to Klaus, tak na tom dítěti mu záleží," vykoktala Elena pevně.

Damon se rozesmál, "tomu opravdu věříš? Dovol mi, abych tě seznámil s pravdou," dramaticky se odmlčel, "to dítě, pokud se někdy narodí, tak bude potomkem dvojnice a vlkodlako-upíra. A krev takového dítěte bude moci vytvářet další hybridy. A upřímně, netouží Klaus právě po své stupidní hybridní armádě?"

"Ne, to není možné," zakroutila hlavou Elena. "Už jsme počítali s tím, že nám nejprve moc neuvěříš, tak jsme se rozhodli ti něco ukázat."
Caroline přivedla nějakého vlkodlaka a shodila na zem. "Přesvědčíme se o tom, že mám pravdu." Damon si vzal do ruky stříkačku.

"Ne, Damone já tě prosím, nedělej to." Pomalu se k ní naklonil a odhrnul jí tričko, "Ne, přestaň!" Píchl ji do břicha a odebral ji krev. Elena vzdychala. A pak injekci píchl do krku toho hybrida. Zlomil mu vaz a čekali. Rebekah se mezitím probrala a celé to zaraženě sledovala.

"Dostanu se tady odsud, nic z toho vám neprojde!" Vykřikla vztekle Rebekah.

Po nějaké době se teď už hybrid probral. Damon se na ni podíval, "vidíš to?" Elena si povzdechla, "a co když o tom Klaus nevěděl?"

Damon se rozesmál, "ten samý Klaus, co zabíjí každého, kdo se mu připlete do cesty, se podle tebe nemůže dočkat, až se stane otcem? To je směšné. Pouhé hybridí kousnutí může upíra zabít. A co by Klausovi s armádou hybridů zabránilo v ovládnutí města? Už vůbec nic."

Damon se podíval na Bonnie, "začni s tím kouzlem." Elena zakroutila hlavou, "ne! Nedělej to." Bonnie chytla znovu Elenu a položila ji ruku na břicho. Pak se náhle otočila a zvedla ruku. Mezi Damonem, Stefanem a Caroline začalo hořet. Bolestí se chytali za hlavy.

"Běž!" Vykřikla Bonnie, její sevření povolilo. Elena se rychle rozeběhla z domu ven. Nevěděla kam se ukrýt, klíče od auta měla Rebekah, a tak rychle vběhla do lesa. Běžela, jak nejrychleji mohla.

Jakmile Bonnie přerušila to kouzlo, tak se všichni rozeběhli ven za Elenou. Rebekah se pokoušela dostat ven. Silou se jí podařilo vyrvat pouta ze zdi.
Z kapsy si vytáhla mobil. Měla 20 zmeškaných hovorů.

"Elijahi? Díky bohu, že jsi mi to zvednul. Elena je v nebezpečí, jdou po ní její "přátelé", utíká někde v lese poblíž zátoky. Jdu jí hledat. Musíte mi s Niklausem pomoct."

Rebekah rychle ukončila hovor a vběhla do lesa jako předtím Elena.

* * *
Elena běžela jako o život. Snažila se soustředit na cestu před sebou a zároveň kontrolovat, jestli někdo neběží za ní. Ani nevěděla, kam běží. Všichni tři byli upíři, takže pokud kdokoliv z nich trefí směr, tak ji bude mít. Musela pokračovat, tohle dělá pro své dítě a jeho život, který mu chce dopřát.

Udýchaně se zastavila za jedním stromem a rozhlížela se okolo. Potřebovala se zorientovat a zjistit, jestli někdo není za ní. Opřela se, zavřela oči a začala vydýchávat. Těhotenství ji úplně připravilo o fyzičku. Otevřela oči a chtěla pokračovat, ale náhle se přímo před ní někdo upíří rychlostí objevil. Její tělo vyděšeně ucuklo.

Před ní stál Elijah a držel ji za ruku, která se po něm vrhla v sebeobraně. "Odpust mi," řekl rozvážně a díval se jí přitom pevně do očí, "ale jsi v nebezpečí." Zkoumavě si ji celou prohlédl. Elena už na nic nečekala a pevně ho objala, ruce mu položila okolo krku. Elijah ji položil jednu ruku na záda.

V jeho objetí se nejvíc uklidňovala a cítila bezpečně. "Neuvěříš, jak hroznej den dneska mám." Pomalu se od něj odtáhla. Chvíli se jejich ruce dotýkali, pořád se dívali vzájemně do očí. "Odvezu tě domů," řekl Elijah a odvrátil se. Přerušil tak jejich oční kontakt.

"Elijahi," pokračovala Elena. Překvapeně se na ni znovu podíval a prohlížel si ji, "musím ti říct něco o dítěti."

* * *
A ty si myslíš, že Klaus už o tom věděl?" Zajímal se Elijah. Elena strnule přikývla, "ano, vzpomeň si, jak to dítě vůbec nechtěl uznat a pak to náhle přijal. Není už tohle zvláštní?"

"Co je zvláštní, lásko?" Oba se otočili a viděli Klause přicházet. V ruce držel nějaké tělo. Elena v něm během chvíle poznala tělo toho nově vytvořeného hybrida.

Klaus jeho tělo zkopl dolů před ně. "Tohle je nový hybrid a já jsem nebyl ten, kdo ho stvořil," řekl překvapeně.

"Jako bys nevěděl..." Začala Elena a vydala se k němu, ale Elijah ji pevně chytl za ruku a přinutil jí tak zůstat vedle něj.

Klaus se rozesmál, "to je ale kouzelné, jak rychle jste se vy dva dokázali sblížit." Pak se podíval na Elenu, "tak co jsi mu o mně řekla?"

"Salvatorovi ji unesli a řekli jí, že krev toho dítěte může stvářet hybridy a ty jsi o tom už věděl." Vysvětloval Elijah stále stejně klidným hlasem.

"A ty si samozřejmě myslíš, že je to pravda," doplnil ho Klaus, "můj bratr byl dychtivý se něco takového dozvědět. Hlavně, když to bylo od ní."

"Jak dlouho vám trvalo něčemu takovému uvěřit? Minutu? Možná dvě?" Klaus se rozhlídl okolo, "myslím, že teď půjdu najít ty zrádce. Protože já jsem ten krutý nepovedený bastard. Nechám vás tu být. Společně si to užijte, nebudu vám kazit vaše společné chvíle. Elena lpí na každém tvém slovu."

"Bratře," začal Elijah. Klaus zakroutil hlavou, "vše co mělo být, už bylo řečeno." Otočil se a zmizel pryč v lese.

Elena se podívala na Elijahe, "pojď, odvezu tě domů."

"Elijahi," řekla Elena rychle jeho jméno. Podíval se jí tázavě do očí. "Omlouvám se."

Překvapeně si ji prohlížel, "za co?"

"Otočila jsem tě proti tvému bratrovi. Nutila jsem tě věřit něčemu, co vlastně nebyla pravda. Kvůli mně tě bude tvůj vlastní bratr nenávidět."

Elijah zakroutil hlavou, "kdybych musel, tak bych se tě bez zaváhání před Niklausem zastal znovu. Je mi jedno, jak moc by ho to rozzuřilo."

"Opravdu mě to moc mrzí," Opakovala znovu a chytla ho přitom za ruku. Elijah se podíval na jejich spojené ruce. Pak se jí podíval do očí. Jemně mu přejela po jejím hřbetu a opětovala mu jeho pohled.

Pak zakroutil hlavou, "prosím ne, Eleno. Sama jsi viděla, co se stalo." Elena ho mlčky sledovala, pomalu odtáhl svou ruku.

Potom znovu váhavě přejel rukou po hřbetu té její a stiskl ji v té své. Elenino tělo hořelo pod jeho dotekem. Jeho prsty se proplétaly s těmi jejími. Odhodlaně se jí přitom díval do očí. Znovu se na něj podívala.

Po chvíli jejich očního kontaktu svou ruku odtáhl, chvíli ji pevně pozoroval, než se mlčky vydal k autu. Elena ještě nějakou dobu stála na místě, ruku měla ve stejné pozici, jako když v ní byla ta jeho. Pak se vydala za ním.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama