I can't love them both- 13.kapitola

28. prosince 2016 v 14:35 | Any

13.kapitola- Žádné východisko

Bylo další ráno, jako každé jiné. Ani tohle nebylo ničím výjimečné. Elena se zvedla nakonec z postele a začala se oblékat.
Nečekaný problém jí začaly dělat černé kalhoty, které měla problém přetáhnout přes bříško. Týdny předtím jí narostlo jen minimálně, pořádně to na ní ani nebylo vidět, zvětšila se jí hlavně prsa. Ale teď během této noci se začalo zvětšovat neuvěřitelně rychlým tempem.

Oddechla si, jakmile se jí kalhoty konečně podařilo zapnout. Celé to doplnila modrým svetrem se spadlými rukávy.


Dole si k snídani dala pouze banán kvůli ranním nevolnostem. Jakmile uviděla, že okolo nikdo není, tak se rozhodla využít situace a vydala se po schodech dolů.

Do sklepení se jí překvapivě podařilo dostat nezpozorovaně. Přesně, jak předpokládala, cely byly plně obsazeny.

Stefan, Damon a Caroline byli zavření každý v jedné cele. Zesláble leželi na zemi. Poznala, že ji vnímají.
Takže Klaus je ještě nezabil.

"Co tu chceš?" Zabručel Damon. Elena se postavila až za mříže. "Jak jste jen mohli?" Řekla hlasem, ve kterém byla slyšet nenávist. Od Eleny nikdy předtím takový ton neslyšeli, proto je to hned zaujalo.

"Já jsem vám věřila. Věděla jsem, že mě budete nenávidět za to, že čekám Klausovo dítě." Všechny je znovu prošla očima.
"Ale že ta nenávist projde do takové míry, že budete schopní nejen ublížit mému dítěti, ale ublížit i mně."

"Tobě bychom nikdy neublížili, Eleno!" Vykřikla Caroline, "jsi naše přítelkyně." Elena zakroutila hlavou, "copak jste si neuvědomili, že zabitím dítěte, které čekám," odhodlaně si položila ruku na mírně zaoblené břicho, "byste ublížili mně?"

"Chtěli jsme ti pomoct, to přátelé dělají!" Vykřikla Caroline. Elena se na ni znovu otočila, "ne, Caroline. Kdybyste byli opravdoví přátelé, tak by vám to došlo." Smutně zakroutila hlavou, "tohle vám nikdy nezapomenu." Přistoupila ještě blíž, "nikdy nebudu moci odpustit někomu, kdo se pokusí jakkoliv ublížit mému dítěti. Nikdy."

Všichni ji překvapeně sledovali, nikdo neměl co říct. Pak se pozorně podívala do rohu zadní cely. Rychle se k ní přiblížila. "Bonnie?"

Čarodějka vyřízeně ležela na zemi, byla v bezvědomí. Ještě je naživu, musí být naživu. Rozhlédla se okolo, ale klíč nikde nebyl. "Dostanu tě odsud, seženu pomoc." Řekla Elena a rychle vyběhla nahoru po schodech.
Díky Bonnie se jí podařilo zachránit, nemůže ji tu nechat zemřít.

Na chodbě zaslechla nějaké hlasy. Rychle otevřela dveře místnosti, odkud vycházely.
Elena vtrhla do místnosti jako uragán. "Klausi, potřebuju..." Zarazila se, jakmile si všimla, že vedle něj sedí nějaká blondýna. Překvapeně se na ni podívala. "Kdo jsi?" Zeptala se udiveně.

Ta blondýna se také postavila a podívala se jí do očí, "a kdo jsi ty?" Klaus chtěl něco říct, ale Elena mu skočila do řeči. "Já jsem matka Klausova dítěte." Překvapeně se jí podívala na břicho, teprve teď si všimla jejího bříška. Pak se tázavě podívala na Klause. "Je to pravda?" Klaus se překvapeně podíval na Elenu a pak přikývl, "ano, je to pravda."

"Koukám, že ti o mně nic neřekl. Ale teď je řada na tobě." Přikývla, "já jsem Camille."

Elena málem zapomněla, proč sem přišla. Rychle se podívala na Klause, "můžeš na chvilku?" Pak se podívala na Camille, "omluvíš nás na chvíli? Potřebujeme vyřídit nějaké rodičovské záležitosti."
Camille přikývla.

Elena rychle následovala Klause ven z místnosti. Zastavil se až na konci chodby. "Co to s tebou sakra je?" S naštvaným výrazem ji sledoval.

"Potřebuji nutně pomoct." Otráveně se na ni podíval, "s čím?"

"Bonnie je tam zavřená s ostatními. Ale právě její zásluhou jsme se tam odsud oba dostali živí. Klausi, ona mě zachránila. A je člověk, pokud ji nepustíš ven, zemře."

Klaus si to nějakou dobu rozmýšlel, "a když ji nechám jít, jak se mi odvděčíš?" Ušklíbl se a podíval se na ni.
Elena se zamračila, "zachránila tvé dítě. Copak ti to je málo?" Klaus ji chvíli jen sledoval. "Fajn, může jít." Z kapsy vytáhl klíč a hodil jí ho. "Ale ať tě ani nenapadne pustit ty ostatní." Ušklíbl se, "ještě s nimi mám nějaké plány. Užijí si spoustu dobrodružství, než zemřou."

"Pustím pouze Bonnie," řekla rozhodně a vydala se po schodech dolů. Klaus ji následoval. Elena rychle odemkla celu a Klaus vzal Bonnie a vynesl ji ven. Položil ji na gauč v obývacím pokoji. Rozkousl si zápěstí a dal jí svou krev. "Děkuji," zašeptala Elena upřímně. Pak zmizel a Bonnie se začala probírat.

Udiveně ji sledovala. "Bonnie!" Vykřikla Elena a pevně ji objala, "moc mě to mrzí." Bonnie zakroutila hlavou, "to já se omlouvám, chtěla jsem ublížit tvému dítěti."

Elena se pousmála, "ale neudělala jsi to. Jako jediná sis uvědomila, že mi na něm záleží. Ať je jeho otec třeba satan, pořád bude i moje."
Bonnie se rozesmála, "tak to s tím satanem jsi vystihla." Elena se k ní přidala. "Každopádně je vidět, že ty jsi opravdová přítelkyně." Bonnie se pousmála a znovu ji objala.

Elena už dávno neměla nikoho, s kým by si takhle mohla popovídat. Proto za tento moment byla neskutečně ráda.
"A jak dlouho už jsi vlastně těhotná?" Zajímala se Bonnie. Elena se nachvíli zamyslela, "něco málo přes čtyři měsíce," odpověděla nakonec.

"A bude to chlapeček nebo holčička?" Zvědavě se na ni podívala. "No to vlastně ještě ani nevím." Bonnie vykulila oči, "ty jsi ještě nebyla u doktora?"

"Ne, tady to je příliš nebezpečné." Odpověděla posmutněle.

Bonnie se na kratičký moment odmlčela. Elena ji s očekáváním sledovala. "Já mám nápad," řekla nakonec. "Takhle ti to všechno vrátím."

"Jsem čarodějka, mohu zjistit to pohlaví." Elena se rozzářila, "opravdu?" Přikývla.

Bonnie ji položila na stůl a odhalila břicho. Pak na něj položila ruku a začela šeptat nějaké kouzlo. Takhle to probíhalo několik dalších minut, než se konečně odmčela. Elena se na ní podívala, "víš to?" Zeptala se rychle. Bonnie ji pozorovala se soustředěným a vážným výrazem. "Tak víš to?" Opakovala Elena znepokojeně.

Bonnie se rozesmála a přikývla. "Vím to," usmála se, "je to holčička." Elena se usmála, "budu mít holčičku?" Jemně si přejela po bříšku. Bonnie ji spokojeně sledovala. Sice Klause nenáviděla, ale Elena byla její přítelkyně a chtěla to respektovat, protože jí na ní záleželo.

"Teď už musím jít." Elena se na ni ustaraně podívala, "kam chceš jít?" Bonnie opětovala její pohled, "zpět do Mystic Falls. Ale než odejdu, chci tě o něco požádat." Elena přikývla.

"Ať se stane cokoliv, Eleno. Zůstaň tady. Tvé místo je teď tady s Klausem. I když si to možná neuvědomuješ, tak Klaus je jediný, kdo může ochránit tebe a vaše dítě. Vím, že to pro tebe tady snadné není, ale vydrž to."

Elena přikývla, "uvědomuji si to. Děkuju, Bonnie. Mohu ti slíbit, že se o to alespoň pokusím. Ale opravdu tu se mnou nechceš zůstat? Tenhle dům je hodně velký, celé dny tady chodím sama."

Bonnie zakroutila hlavou, "mrzí mě to." Pak se pokusila pousmát, "mé místo je teď někde jinde." Na moment se zamyslela, "pokusím se dát dohromady tvého bratra. Je v Mystic Falls, i on se rozhodl nejít proti tvému dítěti. Není z toho nadšený, ale nějak to respektuje."

"Tak ráda bych ho viděla a vše mu vysvětlila." Bonnie zakroutila hlavou, "potřebuje čas. Ale uvidíš, že jednoho dne si s tebou promluví a vše ti odpustí. Je to tvůj bratr."

Elena smutně přikývla, "kéž bys měla pravdu." Bonnie se pousmála, "mám pravdu. Ten den jednou přijde, ale musíš být trpělivá."

Znovu ji objala a postavila se. "Děkuji za vše, Eleno. A přeju ti hodně štěstí s dítětem, ale i s Klausem." Elena se pousmála. "Děkuju."
Nakonec za ní zavřela dveře. Sledovala, jak odchází pryč. Otřela si drobné slzy. Tohle zvládnu, přesvědčovala samu sebe.

Znovu se podívala na bříško, moje malá holčička. Pořád ještě tomu nemohla uvěřit.

Klaus má právo to vědět. Vydala se k jeho pracovně. Několikrát zaklepala na dveře, ale nic se neozývalo. Rozhodla se vejít dovnitř. Byla prázdná.
Nejspíš se ještě baví s Camille. Posadila se na židli u jeho pracovního stolu a prostě se rozhodla tam na něj počkat. Tohle byla místnost, kde Klaus trávil nejvíce času.

Zvědavě si prohlížela stůl. Ležela tam obrovská spousta maleb. Jak je možné, že někdo, kdo je chladnokrevný zabiják, dokáže namalovat něco tak procítěného?

Tak moc se dostala do prohlížení všech těch obrázků, že ani neslyšela otevření dveří. "Jsem opravdu rád, že tě mé kresby tak moc zaujaly." Rychle odtrhla pohled od jednoho z obrázků. Klaus stál asi metr od ní a překvapivě se ušklíbl.

"Camille už odešla?" Zajímala se Elena. Klaus přikývl, "před chvílí."

"Ale ona je člověk, že jo?"

"Vlastně je to přítelkyně Marcela." Elena vykulila oči. "A využívám jí, abych se dozvěděl víc o jeho plánech." Samolibě se ušklíbl, "a ano, je člověk."

Elena se divila, že ji to nenapadlo dřív. Klaus se s nikým nebaví jen tak z dobroty srdce.

Na tváři měl zase vážný výraz. "Pak až tě to čmuchání přestane bavit, nezapomeň dát vše na své místo a zavři za sebou dveře." Otočil se a vydal se ke dveřím.

Udivovalo ji, že by ji klidně nechal sedět v jeho pracovně, čekala, že bude naštvaný, ale očividně mu to bylo jedno.

"Niklausi," řekla Elena zřetelně. Všimla si, jak se zastavil na místě. Pouze ti úplně nejbližší mu tak říkali, jeho celým jménem. Pro své nepřátele byl známý jedině pod jménem Klaus. Jeho celé jméno několikrát zaslechla od Rebeky a Elijahe a byla zvědavá, co se stane, když mu tak řekne. Bylo vidět, že ho tím překvapila.

"Dnes jsem se něco dozvěděla." Pousmála se, Klaus k ní stál pořád zády. "Myslím, že to je holčička."
Všimla si, jak se lehce zatřásl, jakmile to řekla. Klaus se usmál při představě, že bude mít dceru. Pak se vydal pryč.

Elena sledovala, jak tam stojí, dokud neodešel a nenechal ji tam úplně samotnou. Celou dobu k ní byl zády, a tak neviděla jeho reakci, ale něco jí říkalo, že po krátkém šoku nahodil ten svůj samolibý úšklebek.

Teď seděla úplně sama v Klausovo pracovně a prohlížela si jeho kresby. Právě se dozvěděla, že bude mít holčičku. Plně to zaměstnávalo její mysl. Ona bude mít holčičku. Bude matkou malé dcerky. Tak moc se těšila, až ji pozná. Bude mít její oči, nebo jeho? A co vlasy? Byly to zvláštní představy, ale byl to její otec. A zajímalo ji, jak jednou bude vypadat a po kom co zdědí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama