The Awakening- 10.kapitola

7. ledna 2017 v 17:10 | Any
Tak po dlouhatánské době se mi konečně podařilo napsat další díl. Dlouhá pauza byla kvůli nedostatku nápadů k pokračování. :D Teď jsem nějaký každopádně dostala, tak mi dejte vědět, co si o něm myslíte. :) Doufám, že se vám to bude líbit. :)


10.kapitola- Kočka a myš

Elijah se zastavil až těsně před ní. Natáhl ruku a položil ji na její tvář. Elena ucítila, jak pod jeho dotekem přímo hoří.

Pak se znovu přibližoval až do chvíle, dokud se jeho rty nedotýkaly těch jejích. Elena věděla, že to nebylo zrovna čestné, ale líbal s takovou elegancí a něžností, že se prostě nemohla odtrhnout. Ruce mu obmotala okolo krku.


Elijah se odtáhl a pohladil ji rukou po tváři. Pak se na ni tak krásně jemně usmál. Začala rudnout.

Rychle se od něj odtáhla. "Promiň, já musím jít," nervozně se otočila a vydala se pryč. Ucítila, jak ji popadla jeho ruka. Překvapeně se na něj podívala.
"Kdo jsi?" Zkoumavě si ji prohlížel, "jak je možné, že vypadáš úplně stejně jako Tatia?"

Elena zavřela oči, jako by se historie zase opakovala. Jak si mohla myslet, že by ji právě Elijah neodhalil?
"No, já," začala pomalu Elena. Znovu popadla dech. "Bude to znít asi neuvěřitelně, ale já jsem její sestra. Byla jsem odhozena hned po porodu."

Elijah překvapivě pozorně poslouchal celý její vymyšlený příběh. "To je mi líto," řekl, když domluvila. A znělo to soucitně a upřímně.
"Teď už opravdu musím jít," řekla nakonec Elena. "Ayanna by o mě mohla mít starost, pokud se tam neobjevím."

"Doprovodím tě," řekl rozhodně, "už se stmívá." Elena se jemně pousmála, "děkuju ti. Ale není to nutné. Ayanna bydlí na kraji louky."

Elijah přikývl, "já vím, kde Ayanna žije, ale cestou bys mohla potkat naprosto kohokoliv. Potuluje se tady hodně banditů."
Nakonec se ho rozhodla poslechnout, protože byl neoblomný a vydali se k Ayannině chýši. Před ní se s ní Elijah rozloučil a odešel pryč. Byl opravdu úžasný gentleman už jako člověk. Také už měl svůj půvab a inteligenci, přesně jak znala ze své doby.

Elena se vyděsila, když se dveře před ní otevřely a za nimi stála naštvaně se tvářící Ayanna. Překvapeně vešla dovnitř a pozorovala ji.

"Kde jsi byla tak dlouho?" Zeptala se jí a projela ji pohledem. Pokrčila rameny, "byla jsem se projít jen po okolní louce."

"Viděla jsem tě jít s Elijahem." Elena přikývla, "ano, doprovodil mě."

Ayanna se na ni přísně podívala, "to už nikdy nedělej. Pokud tě s ním někdo viděl, tak by si mohl myslet, že jsi lehká dívka a tvá pověst by mohla být narušená," varovala ji. Pak už vypadala mírněji, "chápu, že jsi z jiné doby a nejsi na to zvyklá. Jakmile ale někdo vidí ženu, jak se potuluje s nějakým mužem, tak ji mohou vyhlásit za lehkou dívku."

Elena mírně přikývla, těmto pravidlům příliš nerozuměla, ale musela je nějak respektovat. Alespoň dokud Ayanna nenajde způsob, jak ji dostat zpět do její doby.
"Já vím, že Elijah je slušný a okouzlující chlapec, ale i tak si dávej pozor. Protože mužům takové incidenty nijak neuškodí. Poškozené jsme vždy my ženy, ať už to začal kdokoliv."

"Děkuji ti Ayanno. Vím, že to se mnou myslíš dobře." Řekla upřímně Elena.

* * *
Elena seděla na své posteli. Měla na sobě další dlouhé šaty. Byla tu zavřená už alespoň týden. Ayanna se zrovna oblékala.

"Kam jdeš?" Zajímala se.

Ayanna se na ni podívala, "já jsem ti o tom neřekla?" Elena zakroutila hlavou.

"Dnes je ve vesnici zabíjačka, hodně jídla, zábavy. Můžeš jít se mnou, abych tě tu nenechávala samotnou."

Elena pokrčila rameny, cokoliv bylo lepší než to neustálé sezení tady. Trošku si jetě upravila vlasy, měla je tak neobvykle kudrnaté. A pak už Ayannu následovala ven do vesnice.

Okolo studny bylo alespoň patnáct lidí. Všichni měli masky a poskakovali okolo ohně. Ayanna se okamžitě vydala za Esther.

Elena netoužila se s ní setkat, a tak zůstala jen tak stát na místě a pozorovala lidi před sebou. Všimla si Elijahe s Tatiou. Stáli kousek od sebe a zamilovaně se na sebe dívali.
"Po tom všem, co se stalo a nestalo, jsem si vybrala tebe, Elijahi," řekla rozhodně Tatia.

Elena stála asi dva metry od nich, a tak mohla naprosto všechno bez problémů slyšet. Elijah se usmál a políbil ji.

Podívala se raději jinam. Ayanna o něčem diskutovala s Esther.

Pak se její noční můra stala skutečností. "To je neuvěřitelné," řekla překvapeně Tatia a zamyšleně si ji prohlížela. "Ta podoba. Jako bych koukala na svůj odraz."

Tatii pozornost odvrátil křik, který se náhle ozval. Všichni se zmateně otočili. Finn Mikaelson přiběhl odněkud z lesa až k nim.
"Co se děje, Finne?" Zajímala se nervozně Esther.

"Vlkodlaci," vykoktal Finn, "dnes je úplněk. A nejspíš se nepřivázali dostatečně silně, běhají po okolí."

"Utíkejte!" Vykřikla Esther.

Tatia a spousta dalších lidí se rozeběhla někam pryč. Každý úplně jiným směrem. Elena je zmateně sledovala.

"Utíkej!" Vykřikl Elijah, který stál pořád vedle ní. Elena přemýšlela, kterým směrem. Ucítila, jak Elijah sevřel její ruku v té své a rozběhl se s ní.

Elena měla co dělat, aby mu stačila. Byl o dost větší než ona. Ale naštěstí ji jeho síla táhla dopředu. Běželi lesem. Neměla žádné tušení, kde jsou.

"Jak víš, že tady na ty vlkodlaky nenarazíme?" Zeptala se Elena po nějaké chvíli.

Elijah se na ni na chvíli otočil a ušklíbl se, "nevím to. Jen odhaduju." Elena ztuhla, ale snažila se dál sooustředit na cestu a doufat, že na žádného nenarazí. Jinou možnost neměli. Proč sakra musel být Elijah ještě člověk? Kdyby byl upír, měli by to mnohem jednodušší.

Běželi už nějakou dobu, Elena byla unavená, Elijah měl pořád energii. Chtěla už prostě zastavit. Ale co když narazí na vlkodlaky? Co když se už nikdy nevrátí do budoucnosti, protože tady dřív umře? A Elena Gilbertová přestane existovat?

Pak ucítila zaškobrtnutí, její noha zavadila o vystouplý kořen stromu a Elena se zřítila na zem. Obličejem ležela v jehličí.

Elijah se otočil a rychle se k ní rozeběhl. Klekl si vedle ní, "jsi v pořádku?" Slabě přikývla. Elijah natáhl ruce. Elena se jich chytla a s jeho pomocí se postavila. Na chvíli se vzájemně dívali do očí, dokud Elijah nepustil její ruce a nezničil tak jejich zvláštní oční kontakt. Chtěli běžet dál, ale Elena se zastavila, protože se jí podlomil kotník.

Zoufale se posadila na zem, "omlouvám se, nemůžu. Můj kotník." Elijah se sklonil a nechal ji, aby se rukou opřela o jeho ramena.

Elena takhle chvíli kulhala a on ji podpíral, dokud ji neposadil na pařez nedaleko. Elijah si klekl k ní, "můžu se na něj podívat?"

Elena přikývla a vysunula nohu. Jemně nadzvedl lem jejích šatů. Jeho prsty příjemně hřály její studenou pokožku. Postupoval tak jemně.
"Je vymknutý," řekl po chvíli, "bude lepší, když na něm nějakou dobu nebudeš chodit."

"Ale co teď?" Zajímala se Elena. Elijah se na ni znovu podíval, "zůstaneme tady, dokud nevyjde slunce. Jakmile bude světlo, tak trefím zpět do vesnice a vlkodlaci zmizí."

Elena přikývla. Elijah si sedl na zem vedle pařezu a vzájemně si vyprávěli různé příběhy. Elijah jí vyprávěl o jeho vztahu s Tatiou, jak moc ji miluje. Tohle se Eleně neposouchalo zrovna nejlépe, ale snažila se tvářit jako by nic.

Po nějaké době se začala klepat zimou. Seděli tady takovou dobu bez pohybu, navíc v noci není zrovna velké teplo.
Elijah byl bohužel až příliš všímavý. Prsty ji naznačil, ať jde k němu. Elena se namáhavě zvedla z pařezu a uposlechla ho.

Ruce jí obmotal okolo pasu a posadil ji na sebe. Elena mu teď seděla na klíně, ruce jí držel okolo pasu. Elena se zaklepala pod jeho dotyky, ale bylo jí takhle mnohem větší teplo. Vzájemně se zahřívali svými těly.

"Slibuji, že tohle nikdo neuvidí," usmál se Elijah. Elena pochopila, co tím myslí. Ayanna ji před tím varovala, tady není dobré, když někdo vidí svobodnou ženu v kontaktu s nějakým mužem a nejsou to manželé. Sice se jen snažili zahřát, ale tahle doba na to byla opravdu zvláštní.

Elijah jí vyprávěl příběhy o svých sourozencích. Tu část o Klausovi Elena poslouchala opravdu pozorně.
Po několika minutách se jí uprostřed příběhu o jeho prvním lovu zavřely oči a Elena usnula s hlavou opřenou o jeho hruď.


Na všechny okolní problémy alespoň na kratičkou chvíli úplně zapomněla a nechala se volně unášet do říše snů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama