Waiting For You- 12.kapitola

7. ledna 2017 v 17:27 | Any

12.kapitola- Co se to stalo?

"Co do čerta myslíš tím, protože mi na tobě záleží? Tobě, Damonu Salvatorovi by záleželo zrovna na mně?" Zeptala se Bonnie nevěřícně. V jejím hlase byla slyšet i zloba.

Zloba. To je to, co Damon cítil. Naplňovala ho čistá zloba. Pěsti držel pevně sevřené.


"Samozřejmě, že jo! To jsi tak hloupá? Byl jsem s tebou tady měsíce zavřenej. Jen ty a já!" Vykřikl Damon. Vzduch mezi nimi houstnul.
Damonova pusa byla čím dál tím sušší, zatímco ho čarodějka sledovala. Jeho vztek zeslábl pod jejím pohledem. Bonnie zamrkala.

Její vztek na Damona týkající se Kaie zmizel a slova se jí začala hrnout ven z pusy dřív, než je mohla zastavit.

"Já... Také mi na tobě záleží, Damone," vykoktala tiše Bonnie. Damonův dech se zadrhl. Aby byl upřímný, nečekal, že Bonnie řekne něco takového. A už vůbec nečekal, že řekne to, co řekla hned potom.

"Jsem docela překvapená, že tě Elena nechala od ní odejít pryč," cítil, jak váha v jeho ramenech se zmenšovala. Nahrbil se a rychle si vzpomněl na Elenu.

Bonnie si všimla té jeho okamžité změny. Pozorovala ho, jeho hlava byla směrem k zemi, jemně se dotkla jeho ruky.

"Damone? Stalo se Eleně něco?" Zeptala se pomalu. Ach bože. Co když se už posunula dál? Tahle myšlenka Bonnie uhodila jako kámen do hlavy. Co když našla někoho dalšího-

"Myslím, že se potřebujeme rozejít," řekl Damon. Těch pět slov Bonnie naprosto vyvedlo z míry. Překvapením otevřela pusu a nevěřícně na Damona zírala.

"Rozejít se? Co?" Damon polkl. Podíval se na Bonnie a přikývl. Bonnie viděla v Damonovo očích mnoho emocí. Nejvíc ze všech tam ale převládala bolest.

"Co se stalo?"

"Všechno se to pokazilo, když jsem se vrátil zpátky. Odmítal jsem ji, protože jsem pořád myslel na tebe a byl jsem odhodlaný tě dostat zpět," přiznal Damon.

Oba seděli na gauči. Damon měl položenou hlavu ve dlaních, zatímco Bonnie ho poslouchala.

Seděli a Damon jí říkal naprosto všechno.

Upřímně nemohla uvěřít svým uším. Tohle byl muž, který neustále mluvil o Eleně, neustále dokazoval, jak moc ji miluje a teď se s ní chce rozejít, protože není šťastný?

"Damone. Někde hluboko uvnitř víš, že Elenu miluješ. Nemůžeš se s ní prostě jen tak rozejít po tom všem, čím jste si prošli. Přemýšlej o tom," varovala ho Bonnie.
Jeho hlava sebou trhla směrem k ní.

"Myslel jsem, že mě máš poslouchat," vyštěkl Damon. Chvíli ji pozoroval se zlostným pohledem, ale po chvíli povadl. Sledoval Bonnii. Ztratil slova. Prostě ji jen pozoroval. Bonnie čekala, až promluví, ale neučinil tak. Damon Salvatore ji jen tak sledoval.

Ten pohled ji vyděsil. Rychle se podívala jinam a zničila tak jejich oční kontakt. Sledovala oheň před nimi.

"Jen nevím, co dělat," přiznal Damon rychle.

Bonnie se zhluboka nadechla a znovu se na něj podívala. Možná to byl špatný nápad. Natáhla se a položila svou ruku na tu Damonovu. Jeho oči se podívaly dolů na její ruku a pak znovu do jejího obličeje.


"Nemusíš to chápat, ještě ne," řekla s úsměvem, sevřela jeho ruku a oba se otočili a společně sledovali plápolající oheň.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama