Camille Giroux- 5.kapitola

7. května 2017 v 17:24 | Any

5.kapitola- Zmatek

Camille strávila poslední měsíc studiem. Měla zkouškové období. Do toho pořád myslela na problémy s Crosbym. Nevěděla, co si o něm myslet. Štval ji. Byl arogantní, ale viděla v něm i druhou stránku, které nedokázala rozumět.

Byla neskutečně vděčná Sophii, že ji v tomhle období nechala v klidu. U všech zkoušek naštěstí prošla dál.

Jedno odpoledne seděla u stolu a učila se. "Camille?" Vešla dovnitř Sophia. Zvedla hlavu od poznámek, "děje se něco?" Zajímala se.


Sophia měla ten svůj prosebný výraz. Camille ho dobře znala. Rychle se zvedla od stolu a zakroutila hlavou, "ne, nedělej mi to. Jak moc vážný to je?" Zeptala se vyděšeně.

Sophia přikývla, "dost. Veronique onemocněla. A já teď nemám s kým jít."

Camille se zamračila. "Hokej tě přece baví, jen mě tam odvezeš, podíváš se a ani se mnou nemusíš jít do baru, stačí počkat venku. Chápu, že po tom, co se stalo naposledy, se ti tam moc nechce. Ale ničeho se nemusíš bát. Chci se dneska trochu napít a potřebuju nějaký odvoz. Budu ti strašně moc vděčná."

Camille pokrčila rameny, "ale dneska hrajou i Flyers, slíbila jsem Claudovi, že se budu dívat."

"Claude se o ničem nedozví, když mu to neřekneš. Jsi dospělá, můžeš dělat svá vlastní rozhodnutí."

"No dobře, pojedu s tebou," řekla nakonec. Sophia ji pevně objala. "Děkuju."

* * *
Camille se večer začínala oblíkat. Vzala si černé džíny, dlouhý šedý kabát, kytičkovanou šálu a boty na mírném klínku. Byl konec listopadu, venku už byla zima. Jenom mírně se nalíčila a šla za Sophií.

Nepřekvapilo ji, když ji viděla se pořád upravovat. Trávila nad tím spoustu času. "Vypadáš skvěle, takhle už to je dokonalý."

Sophia zakroutila hlavou, "nechci Bryanovi dělat ostudu. Musí to být perfektní."

"To už je," zopakovala Camille, "a stejně mu bude úplně jedno, jak moc jsi nebo nejsi nalíčená. Bude se soustředit na hru."

Sophia se na ni otočila, "ale ty vypadáš nějak jinak."

"Já?" Divila se Camille.

Sophia přikývla, "už jen to oblečení, co máš na sobě. A navíc bych řekla, že sis i udělala něco s vlasy." Hravě na ni mrkla, "tak pro koho ses takhle vyparádila?"

"Pro nikoho!" Reagovala podrážděně Camille.

"A co Sid? Pořád o něm mluvíš."

"Nemluvím!" Vykřikla rychle, "a pokud někdy jo, tak jen proto, že mě neskutečně štve. Chová se ke mně jako bych byla méněcenná, někde daleko pod ním."

"Nechová se k tobě tak špatně, dokonce tě odvezl domů, když jsi byla opilá, místo toho aby oslavil vítězství."

"A co tím chceš říct?" Zajímala se.

"Chci tím říct, že ne každého by odvezl. Nikdo jiný si tě ani nevšiml, ale Sid šel za tebou, i když jsi ho dost polila, byl to on, kdo se na tebe nevykašlal. Musí tě mít rád."

Zakroutila hlavou, "nevěřím, že by mě mohl mít rád. A i kdyby jo, tak je to pěkně nechutný. Má přítelkyni. Ale on sám je pěkně nechutnej a..."

"A navíc si myslím, že ty ho začínáš mít někde hluboko uvnitř ráda. Kdybys ho opravdu tak moc nesnášela, tak bys na něj pořád nemyslela. Já nemyslím na lidi, které nemám ráda. A než mi něco dalšího řekneš, tak se nad tím sama nějakou dobu zamysli a urovnej si své city, myslím, že jsi zmatená. Nechci tě teď zatěžovat, musíme jít a já potřebuju tvůj odvoz."

Camille se zamračila, "já se v sobě vyznám, nemusím si nic promýšlet. Ale máš pravdu, půjdeme." Obě se zvedly a vydaly se ven.

* * *
Camille zaparkovala na parkovišti v Paints Areně a vydaly se dovnitř. Zjistila, že mají lístky jenom několik řad od střídačky Pens. Posadily se. Hráči už začínali přijíždět na led.

"Proč sedíme tak blízko? Takhle na nás bude hodně vidět," řekla po chvíli Camille.

"A neříkala jsi, že se náhodou budou soustředit na hru?" Rozesmála se Sophia. Camille se zamračila. Obě se postavily, jakmile začala hrát hymna.

Po 1. třetině vedly Pens 1:0. Gól dal Patric Hornqvist, asistenci si bohužel připsal Crosby. Všimla si, jak se Sophia spokojeně usmívá a červená. Podívala se jejím směrem. Okamžitě našla příčinu jejího štěstí. Bryan se na ni otočil ze střídačky a usmíval se.

Camille jim to přála. Sophia ho moc milovala a nepochybovala, že Bryan miluje jí. Ztuhla, jakmile se střetla se známýma hnědýma očima. Crosby se mírně otočil, jeho pohled se zastavil na ní, neměla o tom sebemenší pochyby. Po chvíli plaše uhnula očima k zemi.

Cítila pohledy lidí okolo, když se pokoušeli zjistit, na koho se jejich kapitán dívá. Když se odvážila zvednout hlavu, tak viděla Crosbyho, jak jde znovu na led. Letmo se otočila na Sophiu, vypadalo to, že si ničeho nevšimla. Pořád byla zaměstnaná pozorováním Bryana.

Camille byla zmatená, nechápala, co ten pohled mohl znamenat. Nedokázala v něm poznat žádné emoce.

Nakonec Pens vyhráli 3:1, Crosby dal jeden gól. Stejně tak i Geno, za toho byla neskutečně šťastná.
Měla ho opravdu ráda a přála mu to. O Crosbym se to samé říct nedalo.

* * *
Auto zastavila před barem. Šla hned za Sophií. "Jsi si jistá, že tam chceš jít?" Zeptala se kamarádka. Camille přikývla, "zvládnu to."

Sophia se hned posadila ke stolu vedle Bryana. Camille zaujala místo vedle ní. Sophia ovinula Bryanovi ruce okolo krku a něžně ho políbila. "Byli jste skvělí," řekla když se od něj odtáhla. Bryan se usmál a políbil ji na tvář. Potom jim objednal pivo. Camille se tentokrát musela držet a nepít, aby Sophiu mohla odvézt domů. Nechala si proto objednat pomerančový džus. Nevadilo jí to, většinou neměla ve zvyku tak moc pít.

Bar se pomalu začínal plnit ostatními hráči a jejich ženami. Strnula, když přišel Crosby. Měl na sobě tmavší džíny a dlouhý černý kabát. Vlasy měl ještě rozcuchané díky potu. Všimla si dlouhé blonďaté ženy vedle něj. Byla to jeho přítelkyně, pořád si ji pamatovala. Crosby si sundal kabát. Na sobě měl mikinu s logem Pens.

Posadil se na volné místo vedle ní a jeho přítelkyně hned po jeho levici. Po nějaké době se Crosby natáhl ke své přítelkyni a něco jí řekl. Zasmála se a políbila ho.

Camille byla v nepříjemné situaci. Vpravo se pořád líbali Sophia s Bryanem a vlevo zase Crosby s tou umělou blondýnou.

Z jejího utrpení ji vytrhl Geno, který právě přišel. Měla už obavy, že ani nepřijde. Rychle se zvedla a vydala se k němu.
"Dnes jsi hrál opravdu skvěle. A ten tvůj gól byl opravdu úžasnej. Gratuluju ti." Řekla upřímně.

Geno se na ni vděčně usmál a objal ji. Pomalu se odtáhla. Všimla si pohledů lidí u stolu, včetně Crosbyho.

Pomalu se vrátila ke svému místu. Crosby se rychle zvedl, aby se tam mohla dostat. "Děkuju," zašeptala překvapeně a posadila se zpátky. Sophia si nevšímala ničeho, co se dělo okolo.

Strnula, jakmile poznala, že se Crosby znovu posadil vedle ní. Cítila jeho vůni. Po chvíli bylo ještě hůř, protože dorazil Phil Kessel a posadil se také ke stolu. Ostatní se museli pošoupnout, aby se tam ještě vešel.

Cítila, jak se levým stehnem dotýkala Crosbyho nohy. Cítila se nepříjemně. Krátce se na ni podíval, podle jeho výrazu usuzovala, že je na tom stejně. Ale nic neřekl.

"Tak co Philadelphia?" Zajímal se Kessel. "Četl jsem, že zase prohráli."

"2:6," dodal Crosby. "To do toho play off letos zjevně neposoupí," smál se Kessel, "musí to být pro tebe opravdu těžké jim fandit. Fanoušci Philadelphie musí být pořád nešťastní. Fandit takovému klubu, to bych se z toho brzo zabil." Všichni okolo se rozesmáli. Už byli opilí.

"Flyers budou vždy v mém srdci, i kdyby se jim dlouho nedařilo, pořád je budu podporovat." Řekla odhodlaně.

"Tady si ale v klubu s Pens, zlato," ozvala se výsměšně poprvé Crosbyho přítelkyně.

Vrchol nastal v momentě, kdy se Crosby naklonil a "omylem" vylil její pomerančový džus. Jeho obsah se jí rozlil na šátek a kabát. Zamračeně se na něj podívala. "Omlouvám se," řekl pobaveným tónem. Všichni okolo se rozesmáli.

Rychle se postavila. Překvapilo ji, když se Crosby také zvednul a přes hlavu si sundal svou mikinu a podal ji Camille.

Rychle si ji vzala a odběhla na záchody. Sundala si mokrý kabát a šátek. Sophia za chvíli přiběhla za ní.

"Camille, moc mě to mrzí, už pojedeme pryč, slibuju."

Camille si přes hlavu přetáhla Crosbyho mikunu. "To nic. Není to tvá chyba."

"Chovají se k tobě tak hrozně, protože jsou opilí." Vysvětlovala Sophia.

Camille přikývla, "já vím." Překvapeně se podívala dolů, když si všimla, jak se k ní Sophia naklonila. "Co?" Divila se.

"Úžasně to voní." Řekla zasněně. "Přesně jako Sid." Camille se zamračila. "Pořád nechápu, proč ti dal svou mikinu."

"To je jednoduché, věděl, že mě znemožní přede všemi, když na sobě budu mít mikinu s logem Pens."

Když se vrátili zpátky do baru, tak se veškeré pohledy upřely na ni. Všichni se začali smát a tleskat, jakmile se posadili zpět ke stolu.

"To je mnohem lepší," pronesl Crosby vedle ní.

Zbytek večera si Camille překvapivě užila. Když na sobě měla Sidneyho mikinu, tak se k ní všichni chovali naprosto normálně a příjemně si spolu i popovídali.

Poznala i Crosbyho přítelkyni, jmenovala se Clemence a opravdu byla modelka původem z Francie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama