I can't love them both- 19.kapitola

11. července 2017 v 22:21 | Any

19.kapitola- Tanec v ohni

Elena se procházela chodbou domu ve Francouzské čtvrti. Byl opravdu obrovský. A o to víc v něm pociťovala samotu. Věčně tady byla sama. Pouze poblíž se občas vyskytovali Klausovo hybridi, ze kterých po poslední zkušenosti neměla dobrý pocit.

Strávila tady už několik týdnů. Podívala se z okna, venku bylo teplé jarní počasí. Červen zrovna začal.Tak moc chtěla jít ven, užít si ty rozkvetlé louky.

Překvapilo ji zaklepání na dveře. Vyšla na balkon a podívala se dolů. Ulevilo se jí, jakmile viděla blonďaté vlasy.
Pamatovala si tu osobu, Camille, barmanka.


Rychle se vrátila dovnitř a sešla dolů po schodech. Camille už stála vevnitř, nějaký hybrid ji zřejmě musel pustit.

Elena se vydala k ní. "Mrzí mě to, ale Klaus tady není, takže tvá návštěva je vlastně úplně zbytečná."

Camille ji pozorovala. "Já tady nejsem kvůli Klausovi. Přišla jsem navštívit tebe," řekla rozhodným hlasem, "v tvém chování jsou stopy po samotě, myslím, že si potřebuješ s někým promluvit."

"To je od tebe milé, ale já nepotřebuju ničí pomoc." Elena se na ni ustaraně podívala, "myslím, že bys měla jít a radím ti dobře, drž se od téhle rodiny co nejdál."

Camille se na ni překvapeně podívala, "myslíš si, že věřím, že jste s Klausem nějaká spokojená rodinka, která čeká na narození potomka?" Camille zakroutila hlavou, "já vím, že Klaus je upír, který se mnou manipuloval."

"Nechceš se posadit?" Vyhrkla rychle Elena. Camille přikývla a obě se posadily do křesel naproti sobě. "Jak jsi to zjistila?" Prolomila ticho Elena.

"Čarodějka Davina mi pomohla zlomit jeho ovlivnění. A proto jsem tady. Nechápu, jak ses sem dostala ty. Jsi člověk, dobrý člověk, nemůžu uvěřit, že bys mohla mít něco společného s rodinou Mikaelsonových."

Elena se prázdně podívala před sebe a povzdechla si, "jestli si myslíš, že mě tady Klaus drží násilím, tak ne. Jsem tady ze své vlastní vůle." Camille vypadala, že ji pozorně poslouchá. "Kdysi jsem udělala chybu." Podívala se na své břicho. "Ale nechci, aby má dcera trpěla za chyby svých rodičů."

Vyrušilo je bouchnutí dveří. Zděšeně se podívaly, když uviděly kdo přišel. "Camille, jaké milé potěšení," řekl ironicky Klaus. "Zrovna když jsem s tebou potřeboval mluvit, tak jsi tady. No nemám to ale štěstí?" Podíval se jí do očí, "pojď se mnou," ovlivnil ji. Elena věděla, že Camille bere sporýš, a tak na ni pokývla hlavou. Camille to naštěstí pochopila správně. Mírně přikývla a šla za Klausem do druhé místnosti, přesně jak po ní chtěl.

Snad jí neublíží, honilo se Eleně hlavou.

* * *
Večer stála před velkým zrcadlem ve svém novém pokoji a chystala se na tu hloupou slavnost. Žádná oslava rodiny to nebyla, Klaus jen ovlivnil několik lidí, aby přišli a aby si tak mohl dokázat, že to on vládne New Orleans.

Šlo mu jen o moc, vždycky to tak bylo.

Právě si oblékala šaty tělové barvy, které podtrhovaly její snědou pokožku. Měly korálkové vázání okolo krku. V poprsí byly obtažené a pod prsy už byla nařasená dlouhá sukně. Nechtěla své zaoblené velké bříško tlačit do něčeho hodně pevného.

Zapínání bylo na zádech. Zamračila se, když se jí nedařilo díky velkému břichu a prsům šaty zapnout.

Pousmála se, jakmile viděla známý odraz v zrcadle. "Elijahi. Mohl bys mi s využitím své upíří síly pomoci zapnout šaty?" Zeptala se Elena a mírně se pootočila.

Elijah se lehce usmál a vydal se k ní. Ucítila, jak se jeho prst dotkl zipu a její pokožky. Eleniným tělem projela vlna tepla. Na moment zavřela oči.

"Děkuju," zašeptala. "Byla bych ráda, kdyby se už narodila. Vypadám jako velká oteklá koule."

Elijah se ušklíbl, "zrovna jsem se ti chystal říct, že ti to sluší."

"Připadám si, jako bych byla tak ve stém měsíci," řekla ironicky.

Elijah natáhl ruku směrem k ní a usmál se. "Jsi připravená?" Zeptal se. Elena přikývla a přijala jeho ruku. Společně šli až do velkého sálu, kde byla kdysi Marcelova novoroční oslava. Elena na to neměla zrovna dobré vzpomínky.

Zastavili se na okraji sálu. Klaus stál zrovna na schodech a držel skleničku. "Na město, které se znovu vrátilo svému právoplatnému majiteli. Na New Orleans," ušklíbl se a vyprázdnil její obsah. Elijah nevypadal potěšeně nad chováním svého bratra.

Začala hrát hudba a páry se začaly shromažďovat na taneční parket. Elijah natáhl ruku směrem k ní. "Zatančíš si?" Zeptal se elegantně a mírně se uklonil, když natáhl ruku.

Elena s úsměvem přijala jeho ruku a nechala se vést na taneční parket. Položila mu ruku okolo krrku. Elijah jí dal ruku okolo pasu a začali tancovat do rytmu hudby.
Viděla Klause tancovat se ženou se zrzavými vlasy. Věděla, že to je jeho milenka. A taky to byla čarodějka. Měla na sobě dlouhé fialové šaty. Vlasy měla podobně jako Elena vyčesané do drdolu. Pokožku měla bílou jako sníh.

Znovu se podívala do Elijahovo hnědých očí. Pohled jí opětoval, jeho výraz byl nečitelný. Mírně se pousmál.

Chytl ji za jednu ruku a otočil ji dokola. Elena byla spokojená, že zvládala i složitější otočky.

"Skvěle tancuješ," poznamenal Elijah.

"Byla jsem školená na Miss Mystic Falls," usmála se Elena.

Když se dotočila, tak přistála jen pár centimetrů od Elijahova obličeje. Dívala se do jeho hnědých očí. Ani se nehýbali, přestali tancovat a dívali se na sebe. Jejich obličeje se přibližovali. Elena dýchala jako o závod. Věděla, že to Elijah cítí.

"Můžu vás poprosit o tanec?" Ozval se neznámý hlas. Odtrhli se od sebe a překvapeně se podívali na neznámého muže. Byl vysoký, měl světle modré oči a blonďaté vlasy upevněné v malém elegantním drdolu.

"Doufám, že jen jeden tanec vám nebude vadit," podíval se na Elijahe. Elijah ho podezřívavě přejel pohledem. Pak se podíval na Elenu a mírně přikývl hlavou. "Samozřejmě že ne. Žádný problém."

Elena neochotně začala tancovat s tím mužem. "Kdo jste?" Zeptala se ho?

Muž se ušklíbl. "Vy netušíte, kdo jsem, ale já vás znám dobře, Eleno Gilbertová."

Elena vykulila oči, "jak to můžete vědět?" Zeptala se, když ji mírně pootočil.

Usmál se, "kdo v New Orleans by neznal tu zbouchnutou dvojnici. Brzy poznáte i vy mě."

"To zní jako výhružka." Zamračila se a dál se mu dívala do očí.
"Škoda, že to tak chápete. Vašim přátelům můžete říct, že jsem Alpha, to jim postačí."

Jakmile dohrála hudba, tak elegantně odešel pryč. Elena šla rychle za Elijahem. "V pořádku?" Zeptal se. Elena přikývla.

"Kdo to sakra byl?" Vyrušil je Klausův hlas. Nespouštěl Elenu z očí.

"Neřekl mi jméno, představil se jako Alpha. Prý už budete vědět." Podle výrazů na jejich tvářích opravdu věděli.

Elijah se podíval na Klause. "Alpha. Vůdce vlkodlačí smečky," řekl zamyšleně.

"Musíme být ostražití," řekl Klaus, "něco se chystá."

"Klausi, tady jsi," promluvil ten nejprotivnější hlas, který kdy Elena slyšela, "chyběl jsi mi," řekla sladce.

Pak se pohled ženy, která předtím tancovala s Klausem zaměřil na ni. "Ty musíš být Elena," řekla neupřímně, "těšila jsem se, kdy se s tebou konečně setkám tváří v tvář."

"Tohle je Colette," ukázal Klaus na zrzavou ženu.

"Těší mě," řekla Elena chladně.

"Potěšení je na mé straně," odpověděla sladce a naprosto neupřímně Colette. Byla možná krásná, ale to bylo tak všechno. Elena nechápala, jak s ní Klaus může vydržet.

Z myšlenek jí vyrušila velká rána. Všechna světla zhasla. Lidé začali křičet. S další explozí spadla na zem. Cítila, jak jí někdo kousl do krku. Křičela. Ale v té tmě a v tom hluku to nemělo smysl.

Po chvíli, která se jí zdála jako nekonečná se rozsvítilo. Lidi leželi na zemi a krváceli. Pouze Klaus s Elijahem byli na nohách.

Byla slabá, přišla o dost krve, na krku měla stopy po kousnutí. Po hlavě jí stékala krev, bylo to kvůli tomu, jak silně předtím spadla na podlahu. Pořádně neviděla. Všude okolo byla panika.

Klaus šel rychle k ní.

"Elijahi," řekla slabě Elena. Klaus se zastavil na místě, jakmile uviděl svého bratra, jak se podíval Eleniným směrem.
"Eleno!" Vykřikl Elijah a upíří rychlostí se přesunul k ní. Pohotově ji podepřel o své tělo. Elena okolo sebe vůbec neviděla, nemohlanic zaostřit.
"Jsi v pořádku?" Zeptal se Elijah a rychle si rozkousl zápěstí a přiložil jí ho k ústům. Elena pila, dokud neviděla postavy okolo sebe.

Elijah jí chytl okolo pasu a pomohl jí se postavit. Pořád jí držel za ruce a podpíral. Klaus stál hned vedle nich a díval se na nápis na stěně. Elena zadržela dech, bylo to napsáno krví.
V tomhle městě nikdy nebude klid.

Elena se ohlížela okolo. Ty lidi, které předtím viděla tancovat a užívat si, teď sledovala ležet mrtvé a bez života s prokousnutým hrdlem na zemi. Pár z nich ještě bylo naživu, zoufale křičeli nebo brečeli. Elena zhluboka dýchala, bylo hrozné vidět zemřít tolik mladých lidí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama