I can't love them both- 20.kapitola

17. července 2017 v 18:51 | Any

20.kapitola- Temná strana

Klaus s Elijahem ovlivnili ostatní lidí, co to přežili, aby odešli a na všechno zapomněli.

"Co se stane se všemi těmi těly?" Zeptala se Elena a podívala se na zakrvácená mrtvá těla.

"Spálíme je," odpověděl Klaus jednoduše. "Nic jiného ani udělat nemůžeme. Ovlivním pár lidí, aby si mysleli, že uhořeli při požáru v klubu. S těmi kusanci na jejich krku je to jediná možnost."

Elena slabě přikývla.


"Tohle je Marcelova práce, Niklausi. Byla to skupina jeho věrných upírů," řekl Elijah. "Znepřátelil sis celé město."

"Jsme silnější než všichni ostatní v tomhle městě. Zabiju každého, kdo se mi postaví," řekl přesvědčeně Klaus. "Když chtějí válku, tak ji budou mít."

Elena se nesoustředila na to, co říkají. Dala si ruku před pusu a začala kašlat. Motala se jí hlava, opřela se o sloup v rohu místnosti. Nemohla polknout. Kašlání se zhoršovalo, z pusy jí začala vytékat krev. Viděla rozmazaně. Přibližovala se k ní nějaká drobná postava. Pak před ní byla jen tma.

Colette rychle běžela k Eleně. Viděla, jak jí z pusy vytéká krev. "Klausi!" Vykřikla přesně v momentě, kdy Elena bezvědomě spadla na zem.

Elijah s Klausem zaslechli křik a ránu. Rychle doběhli ke zdroji toho hluku. Elena ležela na zemi. Colette k ní právě doběhla.

Elijah rychle popadl její bezvládné tělo a položil ji na stůl. Klaus a Colette šli za ním.

"Můžu pomoct," řekla Colette a podívala se na Elenu.

"V žádném případě," řekl rázně Elijah.

"Nech ji, Elijahi, je čarodějka," přerušil ho Klaus.

Colette položila ruce nad Elenu. "Můžu provést kouzlo. Celá se třese." Zhluboka se nadechla, "Klausi, půjč mi prosím sako."

Klaus jí ho rychle podal a přikryla s ním Elenu.

"Nedýchá. Slyším tlukot srdce dítěte, její ne," řekl Elijah a díval se na její bezvládné tělo.

* *
Elena otevřela oči. Byla v jídelně ve francouzském domě. Zvedla hlavu a posadila se. Seděla na stole. Byla tu sama? Rozhlížela se okolo sebe. Něco tu nehrálo.

Uslyšela nějaké kroky. Její obličej byl plný strachu a překvapení, jakmile viděla člověka, kterému patřily. Začala couvat dozadu stolu.

"Předpokládám, že se z nás teď stala rodina," ušklíbl se Mikael. Elena vyděšeně a nechápavě zakorutila hlavou a posunula se víc dozadu, jakmile udělal další krok vpřed.

Mikael se nad její snahou pousmál, "jak vidím, tak jsi na mě nezapomněla."

* * *
Colette pořád dokola odříkávala kouzlo. Po chvíli se podívala na Elenu. "Nepřestává krvácet," řekla nechápavě.
Klaus si rychle rozkousl zápěstí a přiložil jí ho k ústům. Naštvaně si povzdechl, když se vůbec nic nestalo.

"Pořád nedýchá," řekl pomalu Elijah a podíval se na Elenino bezvládné tělo, "nefunguje to!" Vykřikl a vztekle praštil s dřevěnou žídlí o zeď tak, že její části se rozletěly po místnosti.

* * *
"Tohle není skutečné, nemůžete tady být," zašeptala Elena a slezla dolů ze stolu a začala dál couvat. Mikael se na ni podíval, "tohle je velmi skutečné," řekl klidně.

Pak se k ní prudce přiblížil a zezadu ji chytl silně pod krkem. Elena se pokusila nadechnout. "Vítej v mém pekle, do kterého jsi mě pomohla dostat právě ty!" Vykřikl vztekle. "To kvůli tobě tady trčím a sleduju to stvoření, které mé děti nazývají bratrem!"

Jeho sevření nepovolovalo. "Jste mrtvý, nemůžu tady být," řekla Elena zoufale. "Jak to, že jsem tady?" Vykřikla vyděšeně.

"Myslím, že už dobře znáš odpověď," řekl klidně Mikael.

Elena zakroutila hlavou, "panebože," zašeptala zděšeně. "Ne!" Vykřikla. "Ne! Moje dítě! Moje holčička. Ne!"

"Holčička?" Zeptal se pohrdavě Mikael a zesílil sevření, Elena začala ještě víc křičet. "To dítě nikdy nemělo šanci. Hnusíš se mi. Jak se někdo může vyspat s vrahem své tety?" Mikael se po chvíli rozesmál, "nesmrtelná příšera si představuje, jak se stane otcem."

Elena vykřikla a prudce se otočila tak, že se jí podařilo Miakelovi vyškubnout. Rychle se rozeběhla. Stačila udělat pár kroků, než opět ucítila jeh osevření. Chytl ji za vlasy a táhl ji dozadu tak silně, že jí neudržely nohy a spadla na zem. Rukama se pokoušela přidržovat země, ale táhl ji dál. Křičela bolestí, pořád nepouštěl její vlasy.

Chytla nohu židle, která byla vedle ní a pokoušela se ji ulomit. Vykřikla bolestí, když Mikael znovu trhl rukou, kterou držel její vlasy a přitáhl ji tak ještě rychleji k sobě. Tahle rychlost stačila k tomu, aby se část nohy od židle utrhla a zůstala jí v ruce.

Elena neváhala ani sekundu, dobře věděla, že si to nemůže dovolit a i přes velkou bolest se otočila a vrazila mu dřevo do hrudi.

Mikael ji pustil a bolestně zařval. Elena se postavila a podívala se na něj. "Nejsem mrtvá, ani ona není mrtvá. Kdybych byla, tak byste se mě nepokoušel zabít."

* * *
Colette držela ruku na Elenině čele a odříkávala kouzlo.
"Vezmu ji do nemocnice ke skutečnému doktorovi," řekl Elijah netrpělivě.

"Pokud ji vezmeš, tak se mé kouzlo přeruší. Do nemocnice se nedostane včas!" Řekla rázně Colette.

"Přežije dítě, když se narodí teď?" Zajíma se Klaus. "Sám ho z ní vyrvu," řekl nervozně a vydal se k Eleně. Elijahova ruka ho zastavila.

"Elena by vykrvácela k smrti!" Varovala ho Colette.

"To dítě neztratím," řekl Klaus.

Elijah se na něj podíval, pořád držel ruku na jeho těle, "já neztratím ani jednoho z nich."

Colette zavřela oči. "Vím, co dělat," řekla po chvíli. "Podejte mi bílý prášek, je v mé tašce. Rychle!" Vykřikla.

Vzala si prášek a posypala s ním Elenu. Odříkavala nějaké další kouzlo.

* * *
"Váš syn vás už porazil. Jste mrtvý, Mikaele," řekla přesvědčeně Elena a šla pomalými kroky dozadu.

"Není to můj syn!" Vykřikl Mikael. "Je to jen chodící symbol slabosti! Není ani šance pro to svinstvo, které hnije v tvé děloze! Klaus ho i tak zničí! Je lepší, když zemře teď hned a ty s ním!"

Elena zády narazila na schody. Rychle do nich několikrát kopla, dokud se konečně nerozpadly, a popadla dřevěnou tyč. Mikael se ušklíbl, když se za ním pokusila rozeběhnout a přemístil se na druhou stranu místnosti.

Pak se náhle objevil za jejími zády a chytl ji pod krkem. Elena rychle zarazila dřevo do jeho hrudi.
"Má dcera má výhodu, kterou Klaus nikdy neměl," zašeptala, když Mikael spadl na kolena. "Nikdy v životě vás nepozná!" Vykřikla.

* * *
Elena otevřela oči a zhluboka se nadechla. Ležela na stole v té samé místnosti. U pusy měla spoustu krve. Colette, Elijah a Klaus byli okolo.

"Eleno!" Vykřikl Elijah a jemně ji podepřel. "Jsi v pořádku, lásko," řekl Klaus a postavil se z druhé strany.

"Viděla jsem ho, snažil se mě zabít. Viděla jsem Mikaela," vyhrkla rychle.

"Našeho otce?" Zeptal se Elijah, i když už věděl odpověď. Elena přikývla. Klaus naštvaně praštil do stolu. "Ten člověk snad z našich životů už nikdy neodejde!"

Elena se podívala na Colette. "Zachránila jsi můj život. A stejně tak i život mé dcery. Děkuju," řekla upřímně. Colette se pousmála. "Myslím, že ti dlužím omluvu," pokračovala Elena.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama